Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Terör mağdurları için kriz merkezi oluşturulacak

Terör mağdurları için kriz merkezi oluşturulacak

Türk Kızılayı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde terör örgütü PKK mensuplarının saldırıları nedeniyle mağduriyet yaşayan vatandaşlara sağlanacak yardımlar için kriz merkezi oluşturacak.

Kurum, kırsaldaki saldırılarını şehir merkezlerine taşıyan bölücü terör örgütünün mağdur ettiği vatandaşların acil ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için harekete geçti.

Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı Kerem Kınık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Güneydoğu’da son dönemde yaşanan olaylar nedeniyle mağduriyet yaşayanların yanında olmak istediklerini söyledi.

Kınık, şunları kaydetti:

“Diyarbakır Sur’dan güvenlik problemi dolayısıyla göçmek zorunda kalan mağdur insanlar olsun, Nusaybin, Cizre, Silopi, Şırnak’ta ve bölgede ne kadar etkilenmiş olan vatandaşlarımız varsa onlara acil ihtiyaçlarını ulaştırma adına şu anda bir çalışma yürütüyoruz. Kızılay şubelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, kaymakamlıklar, valiliklerle eş güdümü sağlayarak özellikle barınma, giysi, gıda, yakacak gibi acil olarak gereken yardım malzemelerini ihtiyaç sahiplerine ivedi olarak ulaştırmaya gayret edeceğiz.”

Kınık, öncelikle Elazığ’daki Güneydoğu Anadolu Bölge Afet Yönetim Merkezi depolarından getirdikleri, yaklaşık bin aileye yetecek gıda ve battaniye yardımını mağdur insanlara ulaştıracaklarını anlattı.

-Hamile kadın makam aracıyla hastaneye ulaştırıldı

Etiketler