Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Terör örgütleri arasındaki ayrımın acı tablosu

Terör örgütleri arasındaki ayrımın acı tablosu

2015’in Kasım ayında DAEŞ’in düzenlediği bombalı saldırılarda terörün kanlı yüzüne tanıklık eden Fransa, bu kez de Ulusal Gün’de kana bulandı. Nice’teki kutlama alanına kamyonla dalan teröristler, 84 suçsuz insanı katletti. Fransa’daki saldırı sonra dünya liderleri başsağlığı mesajları yayınlarken Başbakan Binali Yıldırım’da PKK-PYD’nin propagandasını yaptıran Avrupa’ya ince bir mesaj verdi.

“Yardıma hazırız”

Başbakan Yıldırım, Türkiye’nin Fransa’ya terörle mücadelede her türlü desteği vermeye hazır olduğunun altını çizerek, “Terör olayı dolayısıyla Fransız halkının acılarını paylaşıyoruz tüm Türk milleti olarak ve Fransız hükümetine terörle mücadelede iş birliği halinde olacağımızı ve her türlü yardımı, desteği vermeye hazır olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum” diye konuştu.

Terör örgütleri ile müttefiklik kuran, onlara yardım yapan Avrupalı devletlerin yanlış yolda olduğunu dikkat çeken Yıldırım, küresel terörün şiddetlendiğinin tespitini yaparak, “Bir kez daha şunu bütün dünya bilmelidir ki; terörle mücadelede fark gözetmek, kimi terör örgütlerini az günahkar, kimilerini suçsuz görmek en büyük yanlışlıktır. Bu yanlışlık yıllardan beri yapıldı. Özellikle gelişmiş ülkelerde terördeki çifte standart her geçen gün dünyada acı sonuçları ortaya koyuyor.” şeklinde konuştu.

İşbirliği şart

Dünyanın en önemli gündeminin terörle savaşmak olduğunu ifade eden Yıldırım, tüm dünyayı işbirliğine davet ederek, şunları söyledi: “Gerek bölgemizde gerek dünyanın herhangi köşesinde yaşanabilecek terör olaylarının önüne geçmek için Birleşmiş Milletler başta olmak üzere birçok ülkenin daha sıkı iş birliği halinde olması lazım. İstihbarat yönüyle, bilgi paylaşımı yönüyle, güvenlik tedbirleri yönüyle bu iş birliğinin küresel terörü sona erdirmede hayati öneme sahip olduğunu biliyoruz.”
Fransa kalbinden vuruldu

Güvenlik güçlerinin terör saldırılarına karşı aldığı tedbirlere değinen Yıldırım, Fransa’nın konsolosluklarını kapatma kararını eleştirerek, “Tedbirler en üst düzeyde alınacak ama takdir edersiniz ki istemesek de zaman zaman terör hadiseleri meydana geliyor. Terörün kimi ne zaman vuracağı belli olmaz. Fransızlar’ın bu kadar titizlenmesi, Türkiye’de tedbir alması yeterli olmadı. Terör Fransa’nın kalbinde kendisini gösterdi. O yüzden o ülke güvenli bu ülke güvensiz gibi değerlendirmeler anlam ifade etmiyor” değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!