Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Terör örgütü PKK’da panik havası: Tek amaçları hayatta kalmak

Terör örgütü PKK’da panik havası: Tek amaçları hayatta kalmak

Fırat Kalkanı Harekatı ve Zeytin Dalı Harekatı ile sınırlarımızı terör örgütü PYD/PKK’dan temizleyen ve bölgede barış ile huzuru tesis eden güvenlik güçlerimiz, Irak’ın kuzeyinde ve yurt içinde de terörle mücadele operasyonlarını başarılı bir şekilde yürütüyor. 

Özellik son dönemde Irak’ın kuzeyinde ve yurt içinde düzenlenen başarılı operasyonlar sonucunda ne yapacağını şaşıran eli kanlı teröristlerin tek amaçlarının hayatta kalmak olduğu, bunun için her yol ve yöntemi denedikleri belirlendi.

ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST SAYISI KATBEKAT ARTTI

Güvenlik güçlerinin operasyon uzmanlıklarını teknoloji ile bütünleştirmesiyle PKK’lı teröristlerin istenilen yerde ve zamanda bulunmasını sağlıyor. Bu sayede etkisiz hale getirilen terörist sayısı geçmiş yıllara göre katbekat arttı.

Başarılı operasyonlar karşısında çaresizliğe düşen sözde örgüt yöneticilerinin kendi aralarındaki tartışmaları ve verdikleri kayıplara dair alt kademeyi beceriksizlikle suçlamaları telsiz konuşmalarına da yansıdı.

SÜRECİ “BAŞA ÇIKILAMAZ VE YÖNETİLEMEZ” OLARAK GÖRÜYORLAR

Güvenlik güçlerine karşı korunmanın yollarını bulmaya çalışan teröristler, samanlardan oluşturdukları kalkanlardan bile medet umar hale geldi. Bu durum teröristlerin çaresizliğini ortaya koydu.

Operasyonlarda kullanılan teknolojiyle uyumlu, yaratıcı, karmaşık yöntem ve teknikler, sürecin yönetiminin de devletin kontrolüne geçmesini sağladı.

Özellikle farklı düzeylerdeki örgüt sorumlularının nokta operasyonlarıyla etkisiz hale getirilmeleri, her kademedeki teröristin süreci başa çıkılamaz ve yönetilemez olarak görmesine neden oldu.

Bu durum ise en alt kademedeki teröristin dahi üst yönetime olan güven ve inancını zayıflatırken bu durum ifadelere “yalnız bırakıldık”, “ilgilenilmedik” şeklinde yansıdı.