Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Terör sevici Baydemir’den skandal sözler: Bu bizim devletimiz değil

HDP eski milletvekili Osman Baydemir Londra’da yayın yapan Telgraf News'e verdiği demeçte "Bu devlet bizim devletimiz değil, bu meclis maalesef bizim meclisimiz değildir." ifadelerini kullandı

Terör sevici Baydemir’den skandal sözler: Bu bizim devletimiz değil

Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin eski milletvekili ve Diyarbakır eski Belediye Başkanı Osman Baydemir, Londra’da terör sempatizanı yayınlar yapan Telgraf News’e röportaj verdi. Baydemir röportajnda Türkiye’yi karalayan skandal sözler sarf etti.

İşte Baydemir’in skandal röportajından satır başları:

BÖLÜCÜ VE AYRIŞTIRICI SÖZLER

Bizim öncelikle halkımızın zihin dünyasına ve yürek dünyasına bu devletin ve bu devletin tüm mekanizmalarının artık Kürdün, Alevinin veya ötekisinin devleti ve mekanizmaları olmadığı gerçeğini nakış gibi işlememiz lazım…”

“YIKILMASI GEREKEN REJİM!”

“Bu rejimin artık demokratik değerlerle değişmeyeceği, değişmek istemediği bir değil, onlarca kez test edilmiştir. Değişip dönüşecek bir rejim yok karşımızda, yıkılması gereken ve enkazları içerisinde kaybolması gereken, boğulması gereken ceberut bir rejim ile karşı karşıyayız…”

Bu rejimin demokratikleşeceği yok, bu devletin demokratik bir cumhuriyete dönüşeceği de yok. Dolayısıyla bu yüzyılın muhasebesinin bir kez daha yapılmasının gerektiğinin vakti gelmiştir diye düşünüyorum.”

İSYAN ÇAĞRISI

“Bu devlet maalesef bizim devletimiz değil, bu Meclis maalesef bizim meclisimiz değildir. Bunu hepimiz haykırmalıyız.

Bu devlet Diyarbakır’da meşrutiyetini yitirmiştir, çünkü sandığı ortadan kaldırmıştır. Bu devlet orada bir işgal devletidir, bir sömürge devletidir.”