Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Terör var diye istifa eden doktor yok

Terör var diye istifa eden doktor yok

Şırnak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekteri Hakan Tokur, kent genelinde 6 devlet hastanesi, Güçlükonak ilçesinde de entegre bir hastane bulunduğunu ifade ederek, kent merkezinde ise bir hastane, 5 aile sağlığı merkezi, bir ambulans helikopter ve 3 de 112 istasyonuyla hizmet verdiklerini söyledi.
İhtiyaç halinde Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’na ambulans uçak indiğini dile getiren Tokur, terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonların sürdüğü Cizre ve Silopi ilçelerinde sokağa çıkma yasağı nedeniyle aile sağlığı merkezlerinin kapalı olduğunu kaydetti.
Tokur, il genelinde sağlık alanında 1400 kadrolu, 700 taşeron çalışan bulunduğunu vurgulayarak Cizre ve Silopi’de ise 350’yi aşkın sağlık personelinin hizmet verdiğini anlattı. Tokur, söz konusu bölgelerde verilen sağlık hizmetine ilişkin şu bilgileri aktardı:
“Cizre ve Silopi’de hastaneler ile 112 istasyonları ve acil servisler hizmetlerini sürdürüyor. Söz konusu iki ilçedeki vatandaşlar güvenlik gerekçesiyle ambulansla ya da araçlarının plakalarını 155’e bildirerek hastaneye gidiyor. İlaç, kan, tıbbi malzeme ve cihaz eksiğimiz bulunmuyor. Cizre ve Silopi’deki hastanelerin tüm polikliniklerinde hizmet veriliyor. Hastalar tedavilerinin ardından şartların uygun olması halinde evlerine ulaştırılıyor.”
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun her gün Şırnak’taki sağlık hizmetleriyle ilgili bilgi aldığını ve sorunlarla yakından ilgilendiğini belirten Tokur, hastanelerde doktor sıkıntısı yaşamadıklarını söyledi. Tokur, “Şırnak’ta terör olayları nedeniyle istifa eden doktor yok. Mecburi hizmetini tamamlayanlar gidiyor ve bu da çok normal bir şey. Burada çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz. Sıkıntı arttıkça motivasyon artıyor. Her şeyin altından kalkacak güçteyiz ve halkımızın hizmetindeyiz” ifadelerini kullandı.
Şırnak’ta sağlık personelinin görevinin başında olduğuna dikkati çeken Hakan Tokur, kentteki sağlık personeliyle çalışmaktan gurur duyduğunu sözlerine ekledi.
ŞIRNAK

Etiketler