Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Terörden arındırılan bölgelerde “anti-personel mayınları” ele geçirildi

Terörden arındırılan bölgelerde “anti-personel mayınları” ele geçirildi

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin’de terör unsurlarının temizlenmesi amacıyla 20 Ocak Cumartesi günü saat 17.00’de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı 26’ıncı gününde başarılı bir şekilde devam ediyor. Hava harekatı ve fırtına obüsleri ile terör mevzileri imha edilirken, TSK ve ÖSO birliklerinin bölgedeki ilerleyişi sürüyor.

Anti-personel mayınları ele geçirildi

Harekatın başlangıcından bu yana TSK ve ÖSO birlikleri, teröristlerce kullanılan çok sayıda muhtelif tipte silah, mühimmat, araç ve gereç ele geçirdi.

Terör örgütü PYD/PKK’dan 10-12 Şubat tarihlerinde temizlenen bölgelerde, Ottowa Antlaşması ile kullanımı yasaklanan çok sayıda anti-personel mayınları ele geçirildi.

Bölgede yaşayan sivilleri tehdit ediyor

Tespiti zor olan anti-personel mayınları, bölgede yaşayan sivilleri tehdit ediyor. TSK ve ÖSO birliklerine, yasaklanan söz konusu mayınla zayiat verdirmeyi hedefleyen kanlı örgütün, insani hiçbir hassasiyeti olmadığı da bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

Ottowa Antlaşması ile yasaklanan anti-personel mayınları, muhacirlerin ve iç göçe maruz kalan kişilerin yurtlarına dönmelerine mani olduğu gibi yerleştirildikten sonra yıllarca diğer vahim neticelere de yol açabiliyor.