Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Terörist saldırılar, yılın doktorunu da istifa ettirdi

Terörist saldırılar, yılın doktorunu da istifa ettirdi

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde görev yapan bazı sağlık çalışanları, terör örgütü PKK mensuplarının saldırılarından duydukları endişe dolayısıyla istifa ediyor.
Son 2 ayda Siirt ve ilçelerinde sağlık çalışanlarına yönelik terörist saldırılardan endişe duyan 20 uzman hekim görevini bıraktı. İstifa edenler arasında Sağlık Bakanlığınca yılın doktoru seçilen çocuk hastalıkları uzmanı Nepal uyruklu Binod Kumar Şah da yer alıyor. Siirt Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Fikret Can, son 2 ayda 20 uzman doktorun istifa ettiğini söyledi. İstifa eden sağlık çalışanları dolayısıyla vatandaşa iyi hizmet verme konusunda sıkıntı yaşadıklarını aktaran Can, “Biz huzurlu ve iyi bir ortamda hizmet vermek istiyoruz. Hekimlerimizin ve bütün sağlık çalışanlarımızın istediği budur. Bunun sağlanması için de hükumet var gücüyle çalışıyor” dedi. Pervarili Abdullah Değer devletin, ilçelere bile uzman hekim gönderdiğini vurgulayarak, şöyle konuştu: “İlçemizde görev yapan Nepal uyruklu doktor Binod Kumar Şah, zor koşullarda görev yaptığı için Sağlık Bakanlığı tarafından 2014’te yılın doktoru seçilmişti. Bölgede yaşanan olaylar yüzünden gitti. Türkiye’nin en ücra köşesindeki ilçelere gelip zor şartlar altında çalışmaya razı olan doktorlar, PKK yüzünden istifa ediyor.”
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimini tamamladıktan sonra uzmanlığını da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesinde yapan Nepalli doktor Şah, gönüllü olarak geldiği Siirt’in Pervari ilçesinde göreve başlamıştı. SİİRT AA

Etiketler