Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Teröristi görmeden ateş etmek yasak

Teröristi görmeden ateş etmek yasak

Türk Silahlı Kuvvetleri ile emniyet unsurlarının Şırnak’ın Silopi ve Cizre ilçelerinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonları sürüyor. 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti’nin yönetimindeki operasyonda Cizre ve Silopi’de teröristlerle sık sık sıcak temas sağlanıyor.

İnsansız Hava Araçlarından (İHA) alınan görüntülerle desteklenen operasyonda güvenlik güçleri terör örgütüne darbe vuruyor. Sivil vatandaşların çatışmalardan zarar görmemesi için azami özen gösteren TSK ve emniyet unsurları, görmedikleri hedeflere asla ateş açmıyor. Hastaneye dahi roket atmaktan çekinmeyen teröristler ise okulları, inşaatı süren, kullanılmayan binaları karargah olarak kullanıyor.
Operasyonların sürdüğü ilçelerin kaymakamlıkları ise halkın mağduriyet yaşamaması için çalışıyor. İlçelerde belirlenen marketler halkın alışveriş yapması için açılırken gıda paketleri de ev ev dolaşılarak dağıtılıyor.
Öte yandan, Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçeleri ile Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden operasyonlarda 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini, 5 teröristin de sağ ele geçirildiğini bildirdi. Bugüne kadar Cizre’de 160, Silopi’de ise 21 terörist etkisiz hale getirildi. Mardin’in Dargeçit ilçesinde de 32 terörist etkisiz hale getirildi, 4 terörist ölü, 3 terörist de yaralı ele geçirildi. Yakalanan 10 kişi, ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan tutuklandı. 25 barikat kaldırıldı, 8 bomba düzeneği imha edildi.
ŞIRNAK

Etiketler