Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Teröristler halka ateş açtı

Teröristler halka ateş açtı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde, güvenli bölgelere tahliye edilen halka, bölücü terör örgütü üyesi teröristlerce açılan ateşte, herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, güvenlik güçlerince, sivil halkın, teröristlerin bulunduğu Silopi’nin kuzeydoğusundaki 59’uncu Cadde’den, emniyetli hat olan 57’nci Cadde’ye tahliyesi sağlanıyor.

Tahliye sırasında, halkın üzerine doğru iki roket atan teröristler, uzun namlulu silahlarla da ateş açtı. Ateşe, Jandarma Özel Harekat tarafından anında karşılık verilerek, halkın, emniyetli bölgeye tahliyesi hızlandırıldı. Teröristlerin açtığı ateş sonucu can kaybı olmadı.

Bu arada, tahliye sırasında, bölgeyi teröristlerden temizlemek için görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin yanına gelen bir çocuk, tabur komutanına, “üşüdüğünü” söyledi. Çocuğun ellerini nefesiyle ve ovuşturarak ısıtmaya çalışan tabur komutanı, çocuğa, çikolata ve bisküvi verdi.

Etiketler