Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Teröristler teröristleri kınadı

Teröristler teröristleri kınadı

DAEŞ, PKK’yı kınarken öte yandan da PKK’lılar da DAEŞ’i kınadı. DAEŞ Türkiye›yi PKK›ya destek olmakla suçlarken öte yandan PKK da Türkiye’yi DAEŞ’e destek olmakla suçladı.

Şöyle bir çark dönüyor:

Başta Suriye olmak üzere, PKK’ya karşı en büyük mücadeleyi kendilerinin verdiğini iddia eden DAEŞ, kendisini PKK’ya karşı en büyük çare olarak tarif etti. PKK ise DAEŞ’e karşı kendisini tek çare olarak tarif etti.

PKK, katliamları için “devrimci şiddet”, “krizi derinleştirmek”, “savunma” ve “temel çelişki baş çelişkidir” açıklamaları yaptıktan sonra doğrudan Erdoğan›ı suçladı. DAEŞ, katliamları için “mürtetlerin cezalandırılması” ve “Tağutla mücadele” açıklamaları yaptıktan sonra doğrudan Erdoğan›ı suçladı.

PKK, yeleklerine bomba koyarak patlattığı militanları için “kahraman” dedi ve kurdukları taziye çadırlarında DAEŞ’in canlı bomba militanları için “terörist” dedi. DAEŞ, yeleklerine bomba koyarak patlattığı militanları için “kahraman” dedi ve toplandıkları taziye yerlerinde PKK’nın canlı bomba militanları için “terörist” dedi.

Dalga geçiyor gibiler değil mi? Evet dalga geçiyorlar. Milyonlarca dolar bütçeyi çeviren iki terör markası, insanları öldüre öldüre alay ediyorlar. Öte yandan her şey tam da onların istedikleri gibi gelişiyor, çünkü hepimiz kafayı teröristlere takmış, terörü değerlendirmek yerine teröristleri konuşuyoruz. Terörün yola bizim için serdiği yemleri toplaya toplaya gittiğimiz için doğal olarak planladıkları sonuçlara ulaşıyoruz. Kim patlattı, adı neydi, hangi örgüttendi, hangi evde kaldı gibi lezzetli yemlerle hepimiz tuzağa çekiyorlar. Sonra PKK ve DAEŞ arasında süregelen rekabet medyaya reyting, örgütlere de insan kaynağı sağlanıyor ve çark dönüyor.

PKK ve DAEŞ’in karşılıklı oynadıkları “zıtlıkla kaim olma” tiyatrosuna devam ederlerken aynı katliamları yaptılar. Her ikisi de aynı yeleklere bağlı aynı patlayıcıları kullanarak kendini patlattı. Her ikisinin saldırılarında da isimleri, hayatları, aileleri birbirinin aynısı, suçsuz insanlar öldü.

Şimdi bu çarka çomak sokacak cesarete, kuru cesaret tek başına yetmez bilgiye ve hepsini yönetecek iyi bir niyete ihtiyacımız var. Değilse bu çark daha çok kan döker….

Etiketler