Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Teröristlerin tuzak kurduğu ve öldürüldüğü anlar görüntülendi

Teröristlerin tuzak kurduğu ve öldürüldüğü anlar görüntülendi

Terör örgütü PKK/PYD, Afrin’in Kurayriyah köyünde sivillerin çıkışına engel olmak için yollarını bombalarla tuzakladı. Köyden kaçmaya çalışan sivilleri taşıyan kamyonette üç aylık bir bebek ile 2 çocuk öldürüldü. Sivillere yönelik tuzaklama, TSK’nın bölgede keşif yapan İHA’sı tarafından da kaydedildi.

Köyün çıkışına tuzak kurdular!

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) ait insansız hava aracının geçen pazartesi yaptığı keşif sırasında, PKK/YPG’li iki teröristin Afrin’de Kurayriyah köyü çıkışında Ramadiyeh köyüne giden yola ve yol kenarına el yapımı patlayıcı (EYP) yerleştirdikleri görüntülendi.

İHA’ların takibinin ardından harekete geçen hava unsurları iki teröristi olay yerinde öldürdü.

Bu esnada köyü terk etmek için seyir halinde olan bir kamyonet EYP’nin üzerinden geçtiği ve az ilerde durduğu görülüyor.

Panik yaşayan siviller EYP’yi inflak ettirdi

Araçtan inenler panikle etrafa kaçışırken teröristlerin döşedeği bir diğer EYP’li tuzağa basarak patlayıcıyı inflak ettirdiği de İHA görüntülerine yansıyor.

Hadisenin yaşandığı pazartesi günü terör örgütü PKK/YPG işgalinde bulunan Kurayriyah köyü, ertesi gün TSK ve Özgür Suriye Ordusu tarafından ele geçirildi.