Son Dakika

Teröristten ‘kahraman’ çıkardılar!

Amerika’nın en çok satan ilk 3 gazetesinden biri olan New York Times, bir skandala imza attı. Bölücü terör örgütü PKK’lı teröristi adeta kahraman ilan eden Amerikan gazetesi, propaganda yaptı.
Teröristten ‘kahraman’ çıkardılar!

Kahraman Türk ordusunun askerlerinin Hakurk, Zap ve Gara’da öldürdüğü teröristi manşetlerine taşıyan New York Times Gazetesi, hadsiz ifadeler kullandı. ABD’nin önde gelen medya kuruluşlarından biri olan gazete, terör destekçiliği ile elde ettiği prestijini yalanladı. Terörü himaye eden ABD’nin ünlü gazetesi New York Times, ölen terörist için manşette ‘Kahramandı’ diye yazdı. Gazete, “kırmızı bülten” ile aranan PKK’nın sözde yöneticilerinden, terörist İsmail Özden’den kahramanlık ile bahsetti.

“UTANMAZ” SATIRLAR

Türk Hava Kuvvetleri önceki gün Kuzey Irak’a düzenlediği başarılı hava saldırısında PKK’nın kilit isimlerinden ‘Mam Zeki Şengalî’ kod adlı İsmail Özden, ölü olarak ele geçirilmişti. Kırmızı listedeki terörist için ‘kahraman’ ifadesiyle övgüler dizen New York Times’ın yayın yaptığı ABD’de ise “PKK” terör listesinde yer alıyor. Ancak buna rağmen; terör örgütlerini finanse eden Washington Yönetimi’ne paralel olarak gazete de, örgüt yöneticilerini övdü. Terörist İsmail Özden için ‘Kahramandı’ ifadesi kullanması dikkat çeken New York Times, “Türkiye, Irak’a düzenlediği hava saldırısında PKK’lı lideri öldürdü. Ancak bu Kürt militan; DAEŞ tarafından tehdit edilen Kuzey Irak’taki Yezidiler için bir kahramandı, çünkü onlara yardım etmişti” diye yazdı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.