Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

THY’den 10 bin istihdam müjdesi

THY’den 10 bin istihdam müjdesi

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı “Türkiye’nin istihdam seferberliğine ve Türkiye ekonomisindeki istihdam ihtiyacına çok önemli bir katkı olacak şekilde bu yıl 10 bini bulacak bir istihdamdan söz ediyoruz.” dedi. Aycı, İstanbul Havalimanı’nda görev yapan basın mensuplarını ziyaret etti. 

THY’nin onur ve şeref yılı

İlker Aycı, THY’nin 86. onur ve şeref yılının THY ailesine ve Türk milletine hayırlı olmasını diledi. Geçen yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılışı yapılan, yaklaşık 1,5 ay tam kapasite olarak hizmet veren İstanbul Havalimanı’nın dünyanın en büyük ve modern havalimanlarından biri olduğunu söyledi. Havalimanında başarılı günler için ekipçe seferber olduklarını anlatan Aycı, şunları kaydetti:

“İhtiyacımız oldukça artacak”

“Sene başında yaptığımız planlar yaklaşık 8 bin 430 istihdam üzerineydi ama yeni havalimanına taşındıktan sonra bazı hizmetlerde ve konularda kısa kaldığımızı görerek, buralarda kas gücümüzü artırmak, daha süratli reaksiyon vermek, havalimanına daha iyi hâkim olmak ve hizmet kalitemizi artırmak üzere ilave çalışanlar alma ihtiyacımız olduğunu arkadaşlarımızla tekrar değerlendirdik. Şu ana kadar 8 bin 430 istihdamın içinde yaklaşık 4 bin 400’ünü ilk beş ayda zaten gerçekleştirdik ama görülüyor ki, özellikle yaz aylarının yoğunluğunu da hesaba katarsak, filomuza katılmayı bekleyen uçaklarımızın da bize katılmasıyla beraber ihtiyacımız oldukça artacak. Bu anlamıyla ilavelerle birlikte bu yılki istihdam sayımız bir rekor olacak. Yeni havalimanını rekorlarla açtık ve yeni bir rekor da çalışan sayımızda olacak. Hem Türkiye’nin istihdam seferberliğine ve Türkiye ekonomisindeki istihdam ihtiyacına çok önemli bir katkı olacak şekilde bu yıl 10 bini bulacak bir istihdamdan söz ediyoruz.”