Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

TİKA’dan Kırgızistan ve Sırbistan’a destek

TİKA'dan Kırgızistan ve Sırbistan'a destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kırgızistan Sağlık Bakanlığı’na tam donanımlı beş ambulans hibe etti.

Türkiye’nin Bişkek Büyükelçiliği’nde düzenlenen törende, Büyükelçi Metin Kılıç, TİKA Orta Asya ve Kafkasya Dairesi Başkanı Dr. Ali Özgün Öztürk, ambulansların anahtarlarını Kırgızistan Sağlık Bakanı Talantbek Batıraliyev’e teslim etti.

Büyükelçi Kılıç törende yaptığı konuşmada, Türkiye ile Kırgızistan arasındaki sağlık alanında işbirliği faaliyetlerine değinerek, “Türkiye tarafından Kırgızistan’daki sağlık çalışanlarına eğitim verildi. Ambulanslar hibe edildi. Ülkede tedavisi mümkün olmayan 90 Kırgızistan vatandaşı, Türkiye’de ücretsiz tedavi edildi” dedi.

Sırbistan’a tarım desteği

TİKA ayrıca, Sırbistan’ın Vladiçin Han kentinde meyveciliğin geliştirilmesi ve yeni ekim alanlarının oluşturulması projesi kapsamında 84 aileye ayva, vişne ve erik fidanları, Knyazavats ilçesinde 154 aileye ise vişne fidanı temin edildi.

Vladiçin Han’daki çiftçilere 4 bin ayva fidanı, 3 bin vişne fidanı ve 14 bin adet fidanı bağışlandı.

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!