Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Tokat Niksar’dan Türkmenlere yardım

Tokat Niksar'dan Türkmenlere yardım

Niksar Ülkü Ocağı Başkanı Hüseyin Gündoğdu’nun refakat ettiği konvoy Hatay’ın Türkmendağı istikametine doğru yola çıktı. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Niksar İlçe Başkanlığı, Suriye’nin Bayırbucak bölgesinde zor durumda olan Türkmenlere iki TIR dolusu yardım gönderdi. Yardım TIR’larının yola çıkmadan önce düzenlenen uğurlama töreninde konuşan Niksar Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Gündoğdu yaptığı açıklamada, yardım kampanyasına destek veren tüm Niksarlılara sonsuz teşekkür ederek, “‘Daha ilk günden Niksar Ülkü Ocağı olarak başlattığımız yardım kampanyasına hemşehrilerimiz büyük ilgi gösterdi. Bu destek 30 Kasım’a kadar büyüyerek devam etti. Tüm hemşehrilerim sağ olsun, ellerindeki tekstil, gıda, giyim ve maddi yardım başta olmak üzere her türlü desteklerini bizden esirgemediler. Yaklaşık 10 gün önce başlattığımız yardım kampanyamız bugün itibarı ile sona erdi. Bu tarihe kadar Niksarlı hemşehrilerimiz olsun, ocaktaki arkadaşlarımız olsun ve Niksar Belediyemiz olsun yardımlarını esirgemeyip Suriye’deki kardeşlerini unutmadılar. Hayırseverlerimizin desteği ile, bölgedeki ihtiyaçların önceden tespiti ile gerekli gıda, çocuk bezi, çocuk maması gibi temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan bir TIR dolusu yardımı topladık. Niksar Belediye Başkanımız Sayın Özdilek Özcan da bu kampanyaya bir TIR dolusu Ayvaz Suyu ile destek oldular, kendilerine çok teşekkür ediyoruz, hepsinden Allah razı olsun” dedi.

“BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİ YALNIZ DEĞİLDİR”
Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan ise Bayırbucak’taki Türkmenlerin yalnız olmadıklarını belirterek, “Böyle bir kampanya başlatılmasında öncülük eden Niksar Ülkü Ocaklarımıza duyarlılıklarından ötürü teşekkür ediyorum. Bu bir hissiyattır, yürek işidir. Yüreğinde oradaki kardeşlerimizin soydaşlarımızın acısını hisseden Niksarlı kardeşlerimiz hemen oradaki kardeşlerimizin temel ihtiyaçları olacak malzemelerle ilgili hazırlıklara başladıklarını, yaklaşık bir TIR’a yakın hazırlık yaptıklarını ve bu konuyla ilgili de suyun da orada temel ihtiyaç olduğunu ifade ettiler. Tabi Niksarlının, Niksar Belediyesi’nin malı olan ve işletmesini de yürütmüş olduğumuz Türkiye’mizin marka değeri olan Ayvaz Suyumuzla ilgili bir TIR su yardımında bulunabileceğimizi ifade ettik. Ben Niksar Belediye Başkanı olarak Niksarlının malı olan ve Niksarlıların gönlünden geçtiği üzere böyle bir TIR suyu vermiş olduk, aracı olduk. Bu konuda öncülük eden Hüseyin Başkanıma teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
Başkan Özcan’ın açıklamasının ardından Niksar Belediyesi’nin de bir TIR dolusu su yardımıyla birlikte toplanan yardımlar, İlçe Müftüsü Ali Canbolat tarafından yapılan dualar eşliğinde yola çıktı.

Haber Erdal Karakaş

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!