Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

TRT Genel Müdürü’nden AB’ye ahlak dersi

TRT Genel Müdürü’nden AB’ye ahlak dersi

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, İbn Haldun Üniversitesi tarafından düzenlenen, “Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi”nde isimli bir etkinlikte konuştu.

“SİZ SAPTINIZ DEĞERLERİNİZDEN”

Eren burada, Eurovision Şarkı Yarışması ile ilgili soruları yanıtladı.

Eurovision şarkı yarışmasına şu anda katılmayacaklarını belirten Eren, “Oylama sistemi gibi gerekçelerimiz var. Bir de kamu yayıncısı olarak, Avusturyalı birinci olan sakallı, etekli, cinsiyet kabul etmeyen, herhangi bir cinsiyeti olduğunu söylemeyen, ‘Aynı anda hem erkeğim hem kadınım’ diyen birini saat 21.00’de, çocukların seyrettiği bir zamanda ben canlı yayımlayamam ki. Avrupa Yayıncılar Birliğine, eurovision ‘la ilgili olarak ‘Siz saptınız değerlerinizden.’ dedim. Bundan dolayı başka ülkeler de çıktı. Orada bir zihin karmaşası var, yöneticilerinden dolayı. O düzelirse tekrar eurovision ‘a gireriz” dedi.

TRT’nin değişim içinde olduğunu belirten Eren, “Yeni kanunumuz çıktı. Artık TRT memur almayacak, TRT ‘de çalışan herkes bundan sonra sözleşmeli personel olacak. Memur alımı durdu. TRT ‘ye giren bir kişi işi garanti etmeyecek, 30-40 yıl TRT ‘de kalmayacak, başarabilirse devam edecek, başaramazsa devam etmeyecek” diye konuştu.