Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Trump’ın beğendiği tweet PKK hatasının itirafı oldu

ABD Başkanı Trump, Twitter'da ABD'nin Türkiye'den uzaklaşarak PKK ile yakınlaşma politikasını eleştiren bir yorumu beğendi.

Suat Vilgen
Trump’ın beğendiği tweet PKK hatasının itirafı oldu

Türkiye’ye yönelik yaptığı tehditkar Twitter paylaşımla bir anda sadece ülkemizin değil dünyanın gündemine oturan ABD Başkanı Donald Trump, bu kez Twitter’daki bir beğenisiyle tartışma başlattı.

OBAMA YÖNETİMİNE ELEŞTİRİ

Trump, uluslarası bir düşünce kuruluşu olan Hudson Enstitisü’nden Michael Doran’ın Twitter’da ABD’nin Barrack Obama başkanlığındaki bir önceki yönetiminin Ortadoğu politikasını eleştiren bir tweet paylaştı. Doran, söz konusu paylaşımında “Bizim müttefikimiz Kürtler değil, Türkiye’nin düşmanı olan PKK’ydı. Türkiye-PKK savaşının tohumlarını ektik. Türkiye’yi Rusya’ya ittik” ifadelerini kullanırken, ABD Başkanı Donald Trump bu tweeti beğendi.

Trump bu hareketiyle bir anlamda NATO müttefiki ve Doğu Avrupa’deki en önemli müttefiki olan Türkiye yerine PKK ile yakınlaşmanın bir hata olduğunu kabul etmiş oldu.