Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

TSK açıkladı! İkisi lider kadrodan 68 terörist öldürüldü

TSK açıkladı! İkisi lider kadrodan 68 terörist öldürüldü

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatları ile emperyalist güçlerin desteklediği bölücü terör örgütü PKK’nın sınırlarımızda oluşturmak istediği terör koridoruna neşteri vuran Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), terörle mücadele operasyonları başarılı bir şekilde sürüyor.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, son bir haftada bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonlarda ikisi lider kadrodan olmak üzere 68 terörist öldürüldü. Operasyonlarda 9 asker şehit oldu, 9 asker de yaralandı.

Operasyonlar kapsamında, 17 adet piyade tüfeği, iki adet kannas keskin nişancı tüfeği, dört adet tabanca, dokuz adet 120 mm havan mühimmatı, 20 adet RPG-7 roketatar mühimmatı,300 adet doçka uçaksavar mühimmatı ve çok miktarda hafif silah mühimmatı ile 19 adet el bombası, iki adet mayın, iki adet keskin nişancı silah dürbünü, yedi adet telsiz, 15 adet fünye, 5 kg amonyum nitrat ele geçirildi, 20 adet el yapımı patlayıcı imha edildi.

PKK’NIN FİNANS KAYNAĞINA AĞIR DARBE

Son bir haftada bölücü terör örgütü PKK’nın en büyük finans kaynağı olan kaçakçılık ve uyuşturucu ile mücadele kapsamında, 20 bin 820 paket kaçak sigara, 295 lt. kaçak akaryakıt, 85,7 kg uyuşturucu madde ve 38 adet cep telefonu ile 85 adet kaçak küçükbaş hayvan ele geçirildi.

ZEYTİN DALI HAREKATI’NDA ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST SAYISI

Afrin’de terör unsurlarının temizlenmesi ve bölge halkının huzur ve istikrarını sağlamak amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nın başarıyla devam ettiği belirtilen açıklamada, etkisiz hale getirilen terörist sayısının 4 bin 584’e yükseldiği belirtildi.