Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Afrin’de batı ve doğudan gelen TSK birlikleri kuzeyde buluştu

Afrin’de batı ve doğudan gelen TSK birlikleri kuzeyde buluştu

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve harekata destek veren Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) Afrin’de terör unsurlarını temizlenmesi ve bölgede barış ile istikrarı kalıcı hale getirmek amacıyla başlattığı Zeytin Dalı Harekatı 57. gününde başarılı bir şekilde devam ediyor. Hava harekatı ve fırtına obüsleriyle terör mevzileri imha edilirken, TSK ve ÖSO’nun bölgedeki ilerleyişi sürüyor.

Birlikler Afrin’in kuzeyinde buluştu

Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan bilgilendirmede, Afrin harekat alanında doğudan batıya ve batıdan doğuya ilerleyen birliklerin Afrin’in kuzeyinde buluştukları belirtildi.

8 köy teröristlerden kurtarıldı

Harekat kapsamında TSK ve ÖSO, Afrin’in Haltanlı, Hacı Kasımlı, Eşkanşarki, Astaro, Kokani, Aynel Hacer, Heltangarbi ve Çakıllıeccum köylerini terör örgütü PYD/PKK’dan kurtarmıştı.   

3 bin 567 terörist etkisiz hale getirildi

TSK, Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nın başlangıcından bu yana 3 bin 567 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirmişti.