Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

TSK duyurdu: Bir haftada 37 terörist öldürüldü

TSK duyurdu: Bir haftada 37 terörist öldürüldü

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatları ile emperyalist güçlerin desteklediği bölücü terör örgütü PKK’nın sınırlarımızda oluşturmak istediği terör koridoruna neşteri buran Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), yurt içinde de terörle mücadele operasyonlarını kararlılıkla sürüyor.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik son bir haftada düzenlenen operasyonlarda 37 terörist öldürüldü.

OPERASYON KAPSAMINDA ELE GEÇİRİLENLER

Operasyonlarda, 10 adet piyade tüfeği, bir adet makinalı tüfek, dört adet AT-4 Tanksavar füzesi, bir adet RPG-11 roketatar, ve bu silahlara ait çok miktarda mühimmat ile 19 adet el bombası, bir adet mayın, iki adet keskin nişancı silah dürbünü, üç adet telsiz, 22 adet fünye, 750 kg amonyum nitrat ve 10 kg patlayıcı madde ele geçirildi, 22 adet EYP imha edilmiştir.

PKK’NIN FİNANS KAYNAĞINA AĞIR DARBE

Bölücü terör örgütü PKK/KCK’nın finans kaynaklarından kaçakçılık ve uyuşturucu ile mücadeleye yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda 1.100 paket kaçak sigara, 0,4 kg uyuşturucu madde ve 30 adet cep telefonu ele geçirildi. 

TERÖR HEDEFLERİ DE İMHA EDİLDİ

Öte yandan, Genelkurmay Başkanlığının resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, 27-28 Eylül’de Irak’ın kuzeyindeki Zap, Avaşin-Basyan, Hakurk ve Metina bölgelerine hava harekatı düzenlendiği belirtildi.

Harekat neticesinde terör örgütüne ait sığınak, barınak ve mühimmat depoları imha edildiği kaydedildi.