Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘TSK mücadeleye hazır’

MSB'den yapılan açıklamada, TSK'nın Fırat'ın doğusuna yönelik olası harekata ilişkin hazır olduğu vurgulandı.

‘TSK mücadeleye hazır’

Milli Savunma Bakanlığının Twitter hesabından yapılan paylaşımda; Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Fırat’ın doğusuna yönelik olası bir harekata hazır olduğu vurgusu yapıldı.

Vatanın bütünlüğü, devletin bekası ve 82 milyon vatandaşın güvenliğine dikkat çekilen açıklamada terör örgütlerine göz dağı verildi.

TSK’nın hazır olduğunun altını çizilen açıklamada şöyle denildi:

“TSK vatanımızın bütünlüğüne, devletimizin bekasına, 82 milyon vatandaşımızın huzur/güvenliğine yönelik tehdit/tehlike oluşturan tüm terör örgütlerine karşı asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı güçle ve ‘Ölürsem şehit kalırsam gazi’ anlayışıyla mücadeleye hazırdır.”

“HAREKAT İÇİN TÜM HAZIRLIKLAR TAMAMLANMIŞTIR”

Bakanlığın sosyal medya hesabından ilerleyen saatlerde bir paylaşım daha yapıldı.

Güvenli Bölge ve Suriyeli savaş mağdurlarının güvenliğine vurgu yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Bölgemizin istikrar ve huzuruna katkı sağlayarak Suriyelilerin güvenli bir yaşama kavuşabilmesi için Güvenli Bölge/Barış koridoru kurulması zaruridir. TSK, sınırlarımızda terör koridoru oluşturulmasına asla müsamaha göstermeyecektir. Harekât için tüm hazırlıklar tamamlanmıştır.”

Kaynak : Milli Savunma Bakanlığı