Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

TSK Münbiç’te 18’inci devriyeyi tamamladı

TSK Münbiç’te 18’inci devriyeyi tamamladı

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, TSK ve ABD silahlı kuvvetleri unsurlarınca, Fırat Kalkanı Harekat alanı ile Münbiç arasında kalan hatta dün 18’inci koordineli/bağımsız devriye faaliyeti icra edildi.

Münbiç Kırsalı’nda devriye faaliyetlerinin ilki 18 Haziran, ikincisi 20 Haziran, üçüncüsü 22 Haziran, dördüncüsü 24 Haziran, beşincisi 26 Haziran, altıncısı 28 Haziran, yedincisi 1 Temmuz’da, sekizinci devriye 2 Temmuz’da, dokuzuncu devriye 4 Temmuz’da, 10’uncu 6 Temmuz’da, 11’inci 8 Temmuz’da, 12’inci devriye 10 Temmuz’da, 13’üncü devriye 12 Temmuz’da, 14. devriye 14 Temmuz’da, 15. devriye 17 Temmuz’da, 16. devriye 19 Temmuz’da, 17. devriye ise 20 Temmuz’da yapılmıştı.

TÜRKİYE’NİN DİPLOMASİ ZAFERİ 

ABD ile Türkiye arasında uzun süredir devam eden “Münbiç” sorunu, geçtiğimiz ay Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun görüşmesi ile çözüme kavuşmuştu. Münbiç’te huzur ile istikrarın sağlanması amacıyla yol haritası çizen iki ülke, bölgeyi işgal eden terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı YPG’nin de bölgeyi terk edeceği konusunda mutabık kalmıştı.