Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Tunceli’de terör örgütünün sığınakları imha edildi

Tunceli'de terör örgütünün sığınakları imha edildi

Tunceli Valiliği Nazımiye ve Hozat ilçeleri kırsalında yapılan operasyonlara ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamaya göre, Nazımiye ve Hozat ilçeleri kırsalında güvenlik güçlerince 7-10 Aralık tarihlerinde yapılan operasyonlar kapsamında, Büyükyurt bölgesinde biri ağır makineli silah doçka için hazırlanmış 3 beton mevzi ile 1 avcı çukuru ve beton sığınak ortaya çıkarıldı. 

Aynı bölgede ve sığınak içinde ayrıca 1 av tüfeği, 24 tabanca mermisi, 4 çuval çimento ve el yapımı patlayıcı imalinde kullanılan 4 pil, 10-15 metre uzunluğunda kablo ile muhtelif miktarda gıda maddesi ele geçirildi.

Beşiktepe bölgesinde de teröristlerce kullanılan sığınak ve 2 mevzinin ortaya çıkarıldığı, ayrıca 4 pil bloku ve muhtelif erzak ile yaşam malzemesinin ele geçirildiği operasyonlarda, Hıştık Sırtları bölgesinde ise küçük tüp kullanılarak hazırlanmış basma düzenekli el yapımı patlayıcı bulundu. 

Operasyonlarda ortaya çıkarılan sığınak ve mevziler ile ele geçirilen malzemelerin, Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda imha edildiği bildirildi.

Etiketler