Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Tunceli’de teröristlerin barınaklarına operasyon

Tunceli'de teröristlerin barınaklarına operasyon

Tunceli’de terör örgütüne yönelik operasyonda tespit edilen 1 mağara ve 3 sığınakta çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığınca 13-15 Aralık tarihleri arasında Hozat ilçesi Aliboğazı bölgesinde icra edilen operasyonda, bir grup terörist ile temas sağlandığı belirtildi.

Arama ve tarama faaliyeti sırasında bir mağara ve 3 sığınağın tespit edildiği ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:

“Bu mağara ve sığınakların içerisinde el yapımı patlayıcı madde yapımında kullanılan bol miktarda uzaktan kumanda, pil ve kablo, bir Kalaşnikof piyade tüfeği, bir şarjör, 31 Kalaşnikof mühimmatı, bir el bombası, bir kanlı terörist kıyafeti, bir hücum yeleği, 5 sırt çantası, 5 uyku tulumu, 5 met, 5 panço, bir dijital fotoğraf makinesi, bir radyo ve çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.”

Operasyonda bir askerin hafif şekilde yaralandığı ifade edilen açıklamada, “Çatışmada TİKKO mensubu olduğu değerlendirilen bir teröristin ateşli silahla yaralandığı, diğer bir teröristin de kayalardan düşerek yaralandığı görülmüştür. Bölgede teröristlerin bulunmasına yönelik çalışmalar halen devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

Etiketler