Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Tünel kapandı Bolu Dağı esnafı bayram etti

Tünel kapandı Bolu Dağı esnafı bayram etti

TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli’nin, üst yapı onarım çalışması nedeniyle kapatılarak, ulaşımın D-100 Karayolu Bolu Dağı geçişinden sağlanması, iki günlüğüne de olsa bölgede bulunan esnafın yüzünü güldürdü.

Güzergahta dinlenme tesisi işleten Talat Zaman, AA muhabirine, tünelin kapanmasıyla işlerinin yüzde yüz arttığını söyledi.

Bölge esnaflarından Esnaf Ferda Yıldırım ise iş yerinde iki günde anormal bir müşteri artışı yaşadıklarını vurgulayarak, tünelin kapanmasının işlerini büyük oranda arttırdığını belirtti.

“Ulaşımın aksamasını istemeyiz ama memnunuz”

Ulaşımın aksamasını istemediklerini ancak müşteri potansiyelinden de memnun kaldıklarını anlatan Yıldırım, “Bolu dağı nostaljik bir alan ve insanların buraya gelmesi bizi mutlu ediyor. Küçük esnaf olarak bu durumdan oldukça memnun kaldık.  Mecburen bu istikameti kullanan sürücülerin de bu durumdan çok şikayetçi olduğunu söyleyemeyiz” diye konuştu.

Üst yapı onarım çalışması nedeniyle dün sabahtan itibaren İstanbul istikametine, Abant Kavşağı-Kaynaşlı Kavşağı arasında D-100 karayolundan verilen araç trafiği, bu akşam tamamlanan onarım çalışmalarının ardından tekrar TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli’nden sağlanmaya başladı. 

Etiketler