Son Dakika

Turizmde “rekor” hedefi gerçekleşiyor

Ramazan Bayramı’nda tatil süresini 9 gün olarak çıkarılmasını fırsat bilen turistler sayesinde tatil köyü ve otellerde doluluk oranı a yüzde 100’e ulaştı.
Turizmde “rekor” hedefi gerçekleşiyor

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Orta Anadolu Bölge Temsil Kurulu Başkanı Hacı Öztürk, 2019’da turizmin çok iyi gittiğini, yıllın rekorla bitirileceğini kaydetti. İç turizm hareketinin ‘bayram tatili’ vesilesiyle ciddi ivme kazandığını belirten Öztürk, “Okul tatilleri bayramlar dikkate alındığında iç turizmde ciddi bir artış bekliyoruz” dedi. Öztürk, iç turizm açısından oldukça umut verici sezonun başladığını, önceki dönemlere bakarak ‘en yüksek oranın’ 9 günlük Ramazan Bayramı boyunca yakalandığını söyledi.

Yeni turizm yasası

Turizm sektörünün gündem maddelerinden biri olan seyahat acentaları yasasını da değerlendiren Hacı Öztürk, ihtiyaçları karşılamak üzere hazırlanan yeni yasa çalışmasının bayram sonrası Meclis’e getirilip çıkarılmasını beklediklerini söyledi.

Yeni yasanın ‘tüketici’ odaklı olduğuna dikkat çeken Öztürk, yeni yasayla birlikte acenta belgelerinin değerinin artacağını, acenta denetimlerinin ise daha sıkı olacağını dile getirdi. Öztürk, yeni yasa ile tüketici mağduriyetlerinin önüne geçileceğini kaydetti. Vatandaşların gönül rahatlığıyla tatil satın alabileceğini anlatan Özütürk, “Yasa çıktığında ülke için çok daha iyi olacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.