Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Bakanlık açıkladı: Fırat’ın doğusuna kara harekatı başladı

Milli Savunma Bakanlığı, TSK ve SMO'nun Fırat'ın doğusuna kara harekatına başladığını açıkladı.

Bakanlık açıkladı: Fırat’ın doğusuna kara harekatı başladı

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye’nin kuzeyine yuvalanan terör örgütlerini temizleyerek sınır güvenliğini sağlamak ve bölgeye barışı tesis etmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin bilgi paylaştı.

Bakanlığın açıklamasında, “Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Suriye Milli Ordusu, Barış Pınarı Harekatı kapsamında Fırat’ın doğusuna kara harekatına başladı.” denildi.

Tel Abyad ve Rasulayn bölgelerine zırhlı birlikler eşliğinde kapsamlı kara harekatı başladı.

Türk ordusunun öncü kara birliğinin Tel Abyad’a girmesinin ardından, Tel Abyad ve Rasulayn bölgelerine zırhlı birlikler eşliğinde kapsamlı kara harekatı da başladı.

MÜNBİÇ’E DE HAREKAT BAŞLADI

Öte yandan harekat kapsamında TSK, Tel Abyad ve Rasulayn bölgelerinin ardından Münbiç’e de zırhlı birlikler eşliğinde kara operasyonu başlattı.

Suriye Milli Ordusu ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin birlikte yürüttüğü kara harekatında, teröristlerin mevzileri ve cephanelikleri yoğun çatışmalarla imha ediliyor.

TERÖR ÖRGÜTÜ, FIRAT KALKANI BÖLGESİNE SALDIRI BAŞLATTI

PKK/YPG’li teröristler, TSK tarafından terörden arındırılarak huzurun tesis edildiği Fırat Kalkanı Harekatı bölgesine saldırı başlattı. Tel Rıfat’ta topçu atışı gerçekleştiren teröristler Mare’ye saldırdı. TSK söz konusu saldırılara misliyle karşılık vermeye başladı.

BAKAN AKAR VE GENELKURMAY BAŞKANI GÜLER HAREKAT MERKEZİ’NDE

Terör örgütlerine yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin, “Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kuvvet Komutanları ile Barış Pınarı Harekâtı’nı Silahlı Kuvvetler Komuta ve Harekât Merkezi’nden sevk ve idare ediyor.” bilgisi paylaşıldı.

Kaynak : Milli Savunma Bakanlığı