Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘Türkiye dünyanın en iyi üç ülkesinden biri’

'Türkiye dünyanın en iyi üç ülkesinden biri'

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, seçmenlere teşekkür ziyaretleri kapsamında, Buldan ve Güney ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Zeybekci, tarihin 1 Kasım 2015 seçimlerini altın harflerle yazacağını, 7 Haziran seçiminde ortaya çıkan tabloyu anlamayanlara, Türkiye’yi eski günlere götürmek isteyenlere milletin güzel bir ders verdiğini vurguladı.

Birçok olumsuz şarta rağmen Türkiye’nin büyümeye devam ettiğine dikkati çeken Bakan Zeybekci, şöyle devam etti:

“Bir buçuk yıl içinde dört seçim yapmamıza rağmen şu anda dünyanın en önemli ateş çemberinin ortasında olmasına rağmen, Rusya’sından, Ukrayna’sından, Kafkaslar’ından, Irak’ından, Suriye’sinden, batımızda batan Avrupa’dan ve Yunanistan dahil olmak üzere, bütün bunların ortasında olmamıza rağmen şu anda Türkiye, dünyanın en hızlı büyüyen 7. ülkesi.

Türkiye şu anda bütçe açığında dünyanın en iyi üç ülkesinden birisi. Dış ticarette tarihimizde ilk defa hani diyorduk ya, ‘Almanya, Japonya fazla veriyormuş, ihracatı ithalatından fazlaymış’ tarihimizde ilk defa 2015 yılı sonunda Türkiye olarak birebir dengeye doğru gidiyoruz. Türkiye, bütün ekonomi göstergelerinde aslanlar gibi dimdik ayakta. Neden? Çünkü milletin emanetini canından aziz bilen hizmetkarları var.”

“Bu operasyonlar devam edecek”

7 Haziran seçimlerinde “bölücü terör örgütüne orasını burasını dayadığını” iddia eden partinin 80 milletvekili ile Meclise girdiğini hatırlatan Zeybekci, “Meclis’e girdikleri günün ertesi günü silaha sarıldı bunlar. Zannettiler ki bu devlet acizdir, bu millet acizdir. Zannettiler ki bu millet ‘aman’ der. Hiç merak etmeyin, bunların kökü kazınana kadar, son hücresi bu ülkeden atılana kadar bu operasyonlar devam edecek” diye konuştu.

“Şehit olmakla tükenmeyiz”

Dün “iki kınalı kuzuyu” daha şehit verdiklerini, bu topraklar için 10 milyon şehit verildiğini ifade eden Zeybekci, “Bunu bilmiyorlar, şehit olmakla tükenmeyiz biz. Biz ne zaman tükeniriz biliyor musunuz? Birbirimize düştüğümüzde tükeniriz, kardeş kavgası çıktığında tükeniriz. Türk’üyle, Kürt’üyle, Alevi’siyle, Sünni’siyle bir olacağız, beraber olacağız” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!