Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Türkiye genelinde ‘vatan nöbeti’ sürüyor

Türkiye genelinde 'vatan nöbeti' sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın çağrısıyla başlatılan “vatan nöbeti” için Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin önünde toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla darbe girişimine tepki gösterdi. Mehter Takımı’nın konser verdiği etkinlikte, İSPARK çalışanları “Sen merak etme Reis, nöbetteyiz” yazılı bir pankart açtı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın evinin bulunduğu Üsküdar Kısıklı’daki meydanda ise zaman zaman darbe girişimi sırasında şehit olanların isimleri okundu, dualar edildi. Kur’an-ı Kerim tilavetinin de yapıldığı meydanda çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileri konuşma yaptı.

Taksim’de darbeye karşı omuz omuza sesleri

En yoğun kalabalığın toplandığı adreslerden biri olan Taksim Meydanı’nda ise ellerinde Türk bayrakları ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarını taşıyan vatandaşlar attıkları “Kahrolsun darbe”, “Darbeye hayır” ve “Darbeye karşı omuz omuza” şeklindeki sloganlarla tepkilerini dile getirdi. Farklı dillerde pankartların asıldığı meydanda, “People won, coup lost democracy got stronger” (Demokrasi yolunda insanlık kazandı, darbeciler kaybetti) , “We, the people, elected Erdoğan” (İnsanlar Erdoğan’ı seçti) ve “Dog of Zionism” (Siyonizmin köpeği) şeklinde İngilizce yazılan dövizler dikkati çekti.

“O Fetullah buraya gelecek”

Beşiktaş’taki Ihlamur Parkı’nda bir araya gelen vatandaşlar ise ellerinde meş’aleler ve Türk bayrakları ile “O Fetullah buraya gelecek”, “Amerika FETÖ’yü teslim et” yazılı dövizler tuttu. Buradan Beşiktaş Meydanı’na kadar yürüyen vatandaşlar, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Kahrolsun Fetullah, kahrolsun PKK”, “Amerika uşağı hain Fetullah” sloganları attı. Meydanda saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Kur’an-ı Kerim’in de okunduğu programa Beşiktaş Kaymakamı Abdullah Kalkan, Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve çeşitli parti teşkilatları da eşlik etti.

Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nün önünden geçen araçlar da bekleyişe devam eden vatandaşlara korna çalarak destek verdi.

Ayrıca Esenler, Kasımpaşa, Eyüp başta olmak üzere kentin değişik noktalarında da binlerce vatandaş “demokrasi nöbeti” için meydanları doldurdu.

Meydanlarda bazı sivil toplum kuruluşları tarafından vatandaşlara su ve kumanya dağıtıldı.

İstanbul’da vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın evinin bulunduğu Üsküdar Kısıklı, Taksim Meydanı, Beşiktaş’taki Ihlamur Parkı, Esenler, Kasımpaşa, Eyüp başta olmak üzere kentin değişik noktalarında “demokrasi nöbeti” için meydanları doldurdu.

Ankara

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ), 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından binlerce vatandaş Türkiye’nin 81 ilinde meydanlardaki demokrasi nöbetini sürdürüyor.

Darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın çağrısıyla meydanlara akın eden vatandaşlar darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesinden bu yana, meydanlardaki bekleyişini sürdürüyor.

Elazığ

Elazığ’da, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlara Fırat Üniversitesinde (FÜ) eğitim gören Azerbaycanlı öğrenciler de destek verdi.

15 Temmuz gecesinde yaşanan darbe girişiminin ardından vatandaşların her gece bir araya geldikleri İzzetpaşa Meydanı’ndaki “demokrasi nöbeti” sürüyor. Yediden yetmişe binlerce vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla doldurdukları meydanda darbecileri protesto ediyor.

Malatya

Malatya’da, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik tepkiler sürüyor.

Malatya Valiliği ve Yeni Cami önünde toplanan vatandaşlar, ailece demokrasi nöbeti tutuyor.

Valilik önünde kurulan sahnede vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hoparlörden verilen konuşmalarını dinliyor.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Mahir Ünal, AK Parti Malatya İl Başkanlığı ziyaretinin ardından alana gelerek vatandaşlar hitap etti.

Ünal, darbe girişimine karşı vatandaşların meydanlarda tek yürek olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bütün dünya bir milletin kendi özgürlüğüne, kararına, iradesine sahip çıkmasının nasıl olduğunu gördü. Dünya, bu al bayrağın renginin neden kırmızı olduğunu gördü.15 Temmuz gecesi Allah bu millete tuzak kurmak isteyenlerin tuzağını başlarına geçirdi. Gönlünüzü rahat tutun, Türkiye’nin önü açıktır. Türkiye kutlu yürüyüşüne devam ediyor. Bu milletin evlatları dimdik ayakta ve nöbette. Milletimiz milli iradesine sahip çıkmak için meydanlarda nöbet tutuyor.”

Diyarbakır

Diyarbakır’da vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik “demokrasi nöbetine” devam ediyor.

Merkez Kayapınar ilçesindeki Park Orman’da toplanan binlerce vatandaş, FETÖ’nün darbe girişimine tepki göstererek Türk, Filistin ve Tevhit bayrağı açtı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posterlerini taşıdı.

Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği alanda, olayların hafızalarda canlanması için darbe girişimi gecesinde yaşananlar sinevizyondan vatandaşlara izletildi.

Engelli, yaşlı ve çocukların da bulunduğu alanda, bazı vatandaşlar taşıdığı Türkçe ve İngilizce yazılı dövizlerle FETÖ’ye tepkilerini dile getirdi.

Sakarya

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepki için meydanlarda bir araya gelen vatandaşlar, tepkilerini dile getirdi, birlik ve beraberlik mesajında bulundu.

Demokrasi Meydanı’nda toplanan on binlerce kişi, Türk bayrakları taşıdı, “Dik dur eğilme, bu millet seninle”, “Darbeye karşı omuz omuza” sloganları attı.

Düzenlenen mitingde bir konuşma yapan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, birlik ve beraberlik içinde demokrasiye sahip çıkmak için toplandıklarını söyledi.

Bursa

Bursa’da, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren vatandaşların “demokrasi nöbeti” devam ediyor. Gecenin konuğu olarak sahne alan sanatçı Uğur Işılak, binlerce kişiyi coşturdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine kentin çeşitli noktalarından araçlarla ve yaya olarak AK Parti İl Başkanlığının da bulunduğu Fomara Meydanı’na akın eden binlerce kişi, ellerindeki Türk bayraklarıyla sloganlar atıp, tepkilerini dile getirdi. Bazı vatandaşlar da Türkçe ve yabancı dillerde dövizler taşıyarak darbe girişimini protesto etti.

Eskişehir

Eskişehir’de vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepki amacıyla demokrasi nöbetine devam ediyor.

Vilayet Meydanı’nda toplanan binlerce vatandaşa Türk Kızılayı, ilçe belediyeleri, çeşitli kurum ve kuruşlar tarafından yiyecek ve içecek ikram ediliyor.

Ellerindeki Türk bayraklarıyla FETÖ’nün darbe girişimini kınayan vatandaşlar, olaylarda hayatını kaybedenler için okunan Kuran-ı Kerim’i dinleyip, dua ediyor.

Engelli kızıyla demokrasi nöbeti tutuyor

Vilayet Meydanı’na zihinsel ve bedensel engelli kızı Serap Batu ile gelen Sevgi Batu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ülkenin geleceği için meydanlarda bulunduklarını söyledi.

Evde yatan felçli annesini bırakıp demokrasi nöbetine katıldığını dile getiren Batu, “Vatanımız için buradayız. Engelli kızım Serap’ı da buraya getirdim. Ortalık düzelinceye kadar buradayım. Ortalık düzelinceye kadar nöbet tutmaya devam. Her şey vatan için.” dedi.

Yalova

Yalova’da vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepkilerini sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine vatandaşlar, “demokrasi nöbeti” tutmak için akşam saatlerinden itibaren Cumhuriyet Meydanı’na toplanmaya başladı.

Darbe girişimin olduğu 15 Temmuz’dan bu yana meydanı boş bırakmayan vatandaşlar darbe girişimine tepki gösterdi.

Balıkesir

Balıkesir’de vatandaşlar Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepkilerini sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine vatandaşlar, “demokrasi nöbeti” tutmak için akşam saatlerinden itibaren Milli İrade Meydanı’na toplanmaya başladı. Darbe girişimin olduğu 15 Temmuz’dan bu yana meydanı boş bırakmayan vatandaşlar darbe girişimine tepki gösterdi.

Ellerindeki Türk bayraklarıyla vatandaşlar, darbe girişiminde bulunanlar aleyhinde sloganlar attı.

Çanakkale

Çanakkale’de, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine karşı vatandaşların “demokrasi nöbeti” devam ediyor.

Çanakkale İskele Meydanı’nda toplanan halk, ellerindeki Türk bayraklarıyla darbe girişimini kınayıp, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehinde slogan attı.

Kur’an-ı Kerim ve ilahilerin okunmasının ardından Çanakkale Mehter Takımı gösteri sundu.

Bilecik

Bilecik’te,Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepkiler sürüyor.

Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine slogan attı.

Ardından Tevfikbey Caddesi’nde gerçekleştirilen yürüyüş Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi.

Bartın

Bartın’da vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine karşı protestolarını sürdürüyor.

Cumhuriyet Meydanı’nda ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşlar, FETÖ aleyhine sloganlar attı.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hainlerin darbeye giriştiği ilk geceden itibaren Bartın halkının tüm Türkiye’de olduğu gibi ‘demokrasi nöbeti’ tutmaya devam ettiğini söyledi.

Kırşehir

Kırşehir, Kırıkkale ve Niğde’de meydanlarda toplanan binlerce vatandaş, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.

Kırşehir’de Cacabey Meydanı’nda bir araya gelen vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla “demokrasi nöbeti”ne devam etti.

Kırıkkale

Kırıkkale’de binlerce vatandaş, Cumhuriyet Meydanı’nı doldurarak ellerindeki Türk bayraklarıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için “Dik dur eğilme, Kırıkkale seninle”, “Ne mutlu Türküm diyene” sloganları attı, FETÖ elebaşının idamını istedi.

İl Müftülüğünce görevlendirilen din görevlileri, Kur’an-ı Kerim okuyarak, dualar etti.

Kırklareli

Kırklareli’nde, vatandaşların Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine karşı “demokrasi nöbeti” sürüyor.

Vilayet Meydanı’ndaki “demokrasi nöbeti”nde vatandaşlar, ellerinde bayraklarla “Recep Tayyip Erdoğan”, ”Darbeye hayır” ve ”Kırklareli burada darbeciler nerede” şeklinde sloganlar attı.

Kırklareli Valisi Esengül Civelek, AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, Merkez İlçe Başkanı Kayhan Türköz meydana geldi.

Demokrasi nöbetine Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne bağlı rehabilitasyon merkezinde kalan engelli öğrenciler de katıldı.

Niğde

FETÖ’nün darbe girişimi, Niğde Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan vatandaşlar tarafından da protesto edildi.

Ellerinde Türk bayraklarıyla meydana gelen binlerce kişi, Cumhurbaşkanı Erdoğan lehine sloganlar attı.

Vatandaşlar, çalınan marşlara da eşlik etti.

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş’ta Milli Mücadelenin timsali olan Sütçü İmam’ın hayattaki en yaşlı torunu, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan “demokrasi nöbeti”ni, ayağındaki engeline rağmen her gün alana gelerek sürdürüyor.

Kentin düşman işgalinde ilk kurşunu sıkarak mücadelenin seyrini değiştiren Sütçü İmam’ın torunu 73 yaşındaki Fatma ve 67 yaşındaki eşi Mehmet Dilbirliği, 11 gündür ellerindeki Türk bayrakları, çocuk ve torunlarıyla “demokrasi nöbeti” tutuyor.

Zonguldak

Zonguldak’ta, “Demokrasi ve Milli İradeye Saygı Mitingi” sürüyor.

Kent merkezindeki Madenci Anıtı önünde şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu. Daha sonra darbe girişiminde hayatını kaybeden ve yaralananlar için dua eden vatandaşlar, zaman zaman tekbir getirdi.

Eski bakanlardan Hasan Celal Güzel, anıt önünde vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye’nin büyük bir badire ve felaket atlattığını belirterek “Ben yaklaşık 55 yılımı darbelerle mücadele ederek geçirdim. Ben bazen alay edercesine ‘Darbelerin çocuğuyum’ derim. Bu millet darbelerin çocuğu oldu. Bunlar darbe yapmaya çalışırken önümüzdeki günlerde biz üçüncü köprüyü açacağız ve tüp geçitleri yapacağız. Dünyanın en büyük havaalanı geliyor. Biz bunla iftihar ediyoruz. Bunları katiyen kestirmeyiz.” diye konuştu.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!