Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Türkiye sınırlarında en çok Çinli ve Rus teröristler yakalandı

Türkiye sınırlarında en çok Çinli ve Rus teröristler yakalandı

Türk Silahlı Kuvvetleri hudut birlikleri, 2015 yılı içinde Suriye sınırında 909 yabancı terörist yakaladı. Bu teröristlerin 324’ünün Çin, 98’inin ise Rusya uyruklu olduğu tespit edildi.
Suriye sınırındaki hudut birlikleri; Türkiye – Suriye sınırında alınan etkin önlemler çerçevesinde 2015 yılı içinde önemli bölümü terör örgütü DAEŞ mensubu olduğu değerlendirilen 54 ülke uyruklu 909 yabancı savaşçıyı yakaladı.
Bu teröristlerin çoğunun terör örgütü DAEŞ’le bağlantılı olduğu değerlendiriliyor. Milliyet’in haberine göre; Bu terörist savaşçıların 324’ünün Çin vatandaşı olduğu tespit edildi. Listenin ikinci sırasında 98 vatandaşı ile Rusya yer aldı.
Yakalanan teröristlerden 57’sinin Afganistan, 19’nun Almanya, 17’sinin Azerbaycan, 18’inin Fransa, 81’inin Filistin, 14’nün İsveç, 23’nün Tacikistan, 63’ünün Türkmenistan, 19’unun İngiltere, 44’ünün Endonezya uyruklu olduğu saptandı. 909 teröristin 54 ülke uyruklu olduğu anlaşıldı.

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!