Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Türkiye’den göçmenleri vuran Hafter’e sert tepki | Bu saldırı insanlık suçudur

Türkiye’den göçmenleri vuran Hafter’e sert tepki | Bu saldırı insanlık suçudur

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Libya’nın Tacura bölgesinde bulunan göçmen merkezine düzenlenen saldırı hakkında sert bir açıklama yaptı. Açıklamada saldırının bir insanlık suçu olduğunun altı çizilerek uluslararası topluma seslenildi. 

“Harekete geçilmesini bekliyoruz”

Oktay’ın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Trablus’a yakın Tacura bölgesinde bulunan düzensiz göçmenlerin barındığı merkeze düzenlenen ve onlarca masum insanın hayatını kaybetmesine sebep olan saldırı bir insanlık suçudur. Sorumluların tespiti için derhal uluslararası soruşturma açılmalıdır. Uluslararası toplumun bu konuda bir an evvel harekete geçmesini bekliyoruz.”

44 kişi öldü, sayı artabilir

Libya’da General Halife Hafter’e bağlı güçlere ait uçakların başkent Trablus’un doğusunda, düzensiz göçmenlerin bulunduğu bir barınma merkezine yönelik saldırısında ilk belirlemelere göre en az 44 kişinin yaşamını yitirdiği bildirilmişti.