Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

“Türkiye’nin en istikrarlı partisi 63 yıldır yüzde 25 oy alan CHP”

“Türkiye’nin en istikrarlı partisi  63 yıldır yüzde 25 oy alan CHP”

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale temasları sırasında yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin en istikrarlı partisi hangisi? Hiç oyu değişmeyen, 63 yıldan beri muhalefette olan, yüzde 25’i aşamayan en istikrarlı partisi hangisi?” sorusunu yöneltti. “CHP” cevabını alan Turan, “Onlara istikrarında başarılar diliyoruz. Onlar orada duracaklar, 25’i aşmayacaklar. Benim iddiam var; tüm partileri kapatın, hepsini kapatın, CHP tek başına seçime girsin, yine yüzde 25 alacak ve istikrarı bozmayacak. Allah daha çok istikrar versin onlara” ifadesini kullandı.

‘MHP’NİN VEKİL SAYISI, İSTANBUL TEŞKİLATIMIZ KADAR’

Turan, MHP’nin Meclis’te 40 milletvekiliyle temsil edildiğine işaret ederek, şöyle devam etti:
“Bunu söylemekten keyif almıyorum; şu an MHP’nin düştüğü durum, HDP’nin de altında, köşede bir yerde Meclis’te. Üzülüyorum, bundan rahatsızım. Buradan sesleniyorum MHP’li arkadaşlara, mesele vatansa gerisi teferruattır. AK Parti’den başka bu ülkenin birliğini beraberliğini sağlayacak parti de yoktur. Hepsinin bölgesi var. Biri doğuda var, biri batıda var, biri sahilde var. Biz, al bayrak nerede varsa orada varız ve olacağız inşaallah. MHP’nin 40 vekili var. AK Parti İstanbul teşkilatının 46 vekili var. Dolayısıyla Bahçeli’nin bundan sonraki muhatabı ne Grup Başkanvekilidir ne Başbakandır ne de Cumhurbaşkanıdır. İstanbul İl Başkanıdır. O yüzden diyorum ki bizim rakibimiz ne MHP’dir ne CHP’dir. Biz, bizimle yarışacağız.”

“BU BAVUL GAZETECİLİĞİ”

Bülent Turan, basın özgürlüğü konusuna da değindi. Kendisinin bir hukukçu olduğuna dikkati çeken Turan, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’in 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimi öncesi yaptığı bir açıklamayı hatırlatarak, şu ifadeleri kullandı:
“(7 Haziran’dan sonra 8 Haziran’da ilk işimiz yandaş basına el koymak) dedi. Kimse ağzını açtı mı? Açmadı. Onların basın özgürlüğü dediği, kendi arkadaşlarının özgürlüğü, basının falan değil. Basının özgürlüğünün garantisi de biziz, hukukun teminatı da biziz”
Turan, Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuklanmasına neden olan yayımın yapılmasının bir gazetecilik ürünü olmadığını belirtti.
Söz konusu soruşturmadaki gazete haberine konu edilen olayı hatırlatan Turan, “O operasyon, TIR’lar 500 kilometre gittikten sonra, kendi savcıların yerine geldikten sonra, kendi kameraları olduktan sonra yapıldı ve orada Can Dündar yoktu. Gazetecilik falan değil. 1,5 yıl sonra seçime 10 gün kala bavulla gönderildi ve servis edildi. Hatırlarsınız daha önce Ergenekon vesaire konularında bavul içine evraklar konulur, gazetelere servis yapılırdı. Aynısı yapıldı. Bu gazetecilik değil ki bu bavul gazeteciliği” diye konuştu.
Her devletin, içeriği beğenilsin beğenilmesinin sırları bulunabileceğini vurgulayan Turan, “Bu sırlar ifşa edilirse de cezası vardır ama bu sır mıydı değil miydi, buna mahkeme karar verecek ben değil” görüşünü kaydetti.
ÇANAKKALE AA

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!