Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Türkiye’nin en yüksek cam seyir terası 2016’da açılacak

Türkiye'nin en yüksek cam seyir terası 2016'da açılacak

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğünce Hatila Vadisi Milli Parkı’nda yapılan Türkiye’nin en yüksek cam seyir terası, 2016 başında açılacak. Teras tamamlandığında yılda yaklaşık 100 bin kişinin milli parkı ziyaret etmesi bekleniyor. 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, açıklamasında, Türkiye’nin en yüksek cam seyir terasının Artvin’deki Hatila Vadisi Milli Parkı’nda inşa edildiğini belirtti. 

Sıkıldım Kayası mevkisinde kurulan cam seyir terasının 490 metre rakımda, Hatila Deresi’nden ise 220 metre yükseklikte olacağını ifade eden Eroğlu, cam seyir terasının Hatila Vadisi’ndeki sarp kayalara monte edildiğini aktardı.

Projenin tamamlanmasıyla Artvin’in turizmden elde edeceği gelirin artacağına işaret eden Eroğlu, şunları kaydetti:
“Ülkemizin tabii güzelliklerine yatırım yapmaya devam edeceğiz. Gerçekten buralar görülmeye değer yerler. Böyle yerleri korumak zorundayız. Tabii yapısına zarar vermeden yapacağımız yatırımlarla buralardan elde edilen turizm gelirlerini de artırmayı hedefliyoruz.”

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!