Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Türkiye’nin yerli silahlı İHA’sı “AKINCI”nın uçuş tarihi belli oldu

3T Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bayraktar: "(Akıncı Taarruzi İHA) İlk uçuşunu ekim ayı içerisinde yapmayı hedefliyoruz."

Türkiye’nin yerli silahlı İHA’sı “AKINCI”nın uçuş tarihi belli oldu

3T Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Güvenli Bölge’nin TeknoFest’te gerçekleştirilen canlı yayınına katıldı. Bayraktar, burada yaptığı açıklamada Akıncı Taarruzi İHA’nın İlk uçuşunu ekim ayı içerisinde yapmayı hedeflediklerini duyurdu.

En korkutucu uçuş deneyimini anlattı

Canlı yayında en korkutucu İHA uçuş deneyimini de anlatan Bayraktar “2007 yılında Malatya’da yıllarca çalışarak mini bir İHA yapmıştık. İlk denemesi ve teslimatı yapılacağı zaman -ki ilk defa milli bir uçak TSK envanterine girecekti- tam otomatik ve paraşüt inişi yapılacaktı. İki buçuk saniyelik paraşüt açılmasını aylar gibi uzun hissediyoruz. Demo teslim heyeti önünde uçuş yaptık ve inişe geçtiğimizde paraşüt uçuşu esnasında paraşütün çıkmadığını hissettik ve şoke olduk. ‘Bu iş bitti’ demiştim. O an hem sevinci hem de üzüntüyü aynı anda yaşamıştım.” ifadelerini kullandı.

Gençlere tavsiyeler

Bayraktar “Gençlere şunu söylemek istiyorum; hayatta bunların hepsi var. Bunun da doğası böyle. Asla yılmayacaksınız! Burada uçağınız düşebilir, hasar alabilir, ne olursa olsun yılmayacaksınız. Zaten yolunuzdan dönmemek önemli, varacağınız yer değil” diyerek gençlere seslendi.

Yorumlar (1 Yorum)

  • Avatar

    Tkyrkyyldz 🇹🇷

    TÜRKİYENİN KOÇYİGİTLERİ listesinde o günün tarihinden beri Bir SELÇUK BAYRAKTAR var .. Eli öpülecek Annenin Babanın Ayyıldızın oğlu YÜCE ALLAH Doğu Batı Güney kuzey cümle adımlarını bereketli kılsın .. Türkiye’nin Dua listesindesin Duamızdasın … önce Vatan diyen KOÇYİĞİT ..Duayla..

Yorumları Gör (1 Yorum)