Son Dakika

Peş peşe gelen saldırılarından ardından Uber'den açıklama!

Uber'in Amerika'daki merkezinden yapılan açıklamada şirketin yerel düzenlemelere göre faaliyet gösterdiğinin altı çizildi. Ayrıca art arda gelen saldırılara karşı hukuki önlemler alınacağı vurgulandı.
Peş peşe gelen saldırılarından ardından Uber'den açıklama!

Uber şoförlerinin İstanbul'un çeşitli yerlerinde taksiciler tarafından müşteri kılığında çağrılması ve öldüresiye darp edilmesinin, yine taksiciler tarafından içinde müşterileri olan araçlara silahlı ve bıçaklı saldırılar gerçekleştirilmesinin ardından Uber'in Amerika'daki merkezinden bir açıklama yapıldı.

Şirket, tüm ülkelerde yerel düzenlemelere göre faaliyet gösterildiğini, her ülkenin vergi düzenlemelerine uyulduğunu vurguladı.

Firma yayınladığı açıklamasında, ''bu zor zamanlarda sürücülerin yanında duracaklarını, gereken hukuki yardımı sağlayıp, destek olacaklarını'' ifade etti.

En son taksici terörünün baş gösterdiği Küçükçekmece'de dün akşam içerisinde yolcuları bulunan bir Uber aracı kurşunlanmıştı. 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.