Son Dakika

UMED'den İsmail Küçükkaya'ya istifa çağrısı

16 Haziran'da Yıldırım-İmamoğlu ortak canlı yayınının moderatörü İsmail Küçükkaya, programdan 3 gün önce CHP'nin adayı ile gizli bir görüşme gerçekleştirdiği için UMED tarafından istifaya davet edildi.
UMED'den İsmail Küçükkaya'ya istifa çağrısı Arşiv

Millet İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi 23 Haziran yenileme seçimleri belediye başkan adayı Ekrem İmamoğlu ile, 16 Haziran'dan önce gizli bir görüşme gerçekleştirdiği ortaya çıkan moderatör İsmail Küçükkaya Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) tarafından istifaya davet edildi.

Cumhur İttifakı'nın İBB adayı Binali Yıldırım ile Millet İttifakı'nın adayı İmamoğlu arasında planlanan canlı yayın programından önce yapılan gizli görüşmenin gayri ahlaki olduğuna dikkat çeken UMED, Küçükkaya'yı "İstifa edebilmek erdemdir" ifadeleriyle istifaya davet etti.

UMED'in sosyal medya paylaşımında, "CHP'nin İBB adayı ile moderatör İsmail Küçükkaya’nın ortak yayından 3 gün önce gizlice bir araya gelmesi, gazetecilik meslek ilkelerini yok saymaktır. Mesleki saygınlığa gölge düşüren İsmail Küçükkaya’yı istifaya davet ediyoruz. İstifa edebilmek erdemdir..." ifadelerine yer verildi.

Kaynak: UMED

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.