Son Dakika

Ümraniye’ye Taksim’i gölgede bırakacak meydan

AK Parti Ümraniye Belediye Başkan Adayı İsmet Yıldırım, Alemdağ Caddesi üzerine 40 bin metrekare büyüklüğündeki Taksim Meydanı’nı bile geride bırakacak şekilde 49 bin metrekare alana meydan inşa edeceklerini söyledi.
Ümraniye’ye Taksim’i gölgede bırakacak meydan

İsmet Yıldırım, KİPTAŞ’ta 20 yıl Genel Müdürlük yapmış bir isim, Avrupa’nın önemli yerlerine tecrübeler edinmiş, İstanbul’da bilmediği, sorununu tespit etmediği tek bir nokta bile kalmamış bir tecrübe abidesi… Yıldırım, Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Ümraniye Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. 78 gündür sahada seçim çalışması yürüten Yıldırım, 5 yıla sığdıracağı projelerini Diriliş Postası’na anlattı. 700 bin nüfusu olan Ümraniye’nin en öncelikli sorunlarının başında ulaşımın geldiğini ifade eden Yıldırım, Ümraniye’nin 8 noktasına E-5’ten, TEM’e ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü güzergâhına ulaşımı sağlayacak çalışmalarının olduğunu aktardı.

32 TANE OTOPARK

Yıldırım, Ümraniye’nin trafik yükünü hafifletecek en önemli projelerin başında metro hatlarının geldiğini belirtirken, o hatları şöyle paylaştı: “Dudullu-Bostancı, Hekimbaşı-Göztepe” Tepeüstü transfer merkezi de Ümraniye’nin hayatı kolaylaştıracak ulaşım noktalarından biri olacak. Yıldırım, İstanbul’un 39 ilçesinde olduğu gibi Ümraniye’nin de temel sorunları arasında gelen otopark problemlerini aşacak projeler geliştirmiş. Ümraniye’nin otopark analizini yaptıklarını aktaran İsmet Yıldırım, “İstiklal Mahallesi, Yamanevler Mahallesi, Şerifali Mahallesi, Atakent Mahallesi, Necip Fazıl Mahallesi, Atatürk Mahallesi-Okan Sokak, Mehmet Akif Mahallesi, Namık Kemal Mahallesi ve Saray Mahallesi’nde 32 otopark inşa edeceğiz. Altı otopark, üstü yeşil alan olacak” dedi.

15 BİN KİŞİLİK SPOR SALONU

Yıldırım’ın çarpıcı denecek projelerinden biri de CHP belediyeciliğini özetleyen 39 vatandaşımızın çöp patlaması neticesinde hayatını kaybettiği Hekimbaşı’na yapacağı dev spor köyü… PTT 1. Lig’de mücadele eden Ümraniyespor’a yakışan bir spor tesisi yapacaklarını kaydeden Yıldırım, spor köyün içerisinde at binmeden, yüzmeye, ok atıcılığını kadar birçok spor dalının yapılabileceğinin bilgisini paylaştı. İsmet Yıldırım, ayrıca Anadolu Yakası’nda 15 bin kişilik bir kapalı spor salonu inşa ettirmeyi hedeflediklerini vurguladı.

2 ADET MİLLET KIRAATHANESİ

İsmet Yıldırım, 24 Haziran seçimlerinde olduğu gibi 31 Mart seçimleri vaatleri arasında yer alan, gençlerin buluşma, sohbet ve ilim yuvası olan Millet Kıraathaleri için konumları bile belirlemiş durumda. Tantavi Mahallesi ve Yukarı Dudullu Mahalleri Millet Kıraathaneleri için seçilmiş noktalar, ayrıca İsmet Yıldırım, gençlerin Üsküdar’daki Nev Mekân’a benzer bir sosyal yapı talebi üzerinde de çalıştığını dile getirdi. İsmet Yıldırım, Yukarı Dudullu Mahallesi’nde bulunan Osman Gazi Korusu’nu Millet Bahçesi’ne dönüştürerek,
Ümraniye’deki yeşil alan talebinin bir kısmını karşılayacak.

AKADEMİ ÜMRANİYE GELİYOR

Türkiye, CHP zihniyeti, darbeler, ekonomik ve siyasi krizler nedeniyle sanayi-teknoloji konusunda geri kalmış, ancak son yıllardaki atılımla en azından Endüstri 4.0’ı yakalamaya çalışan bir ülke. Ümraniye’de İsmet Yıldırım ile beraber üstüne düşeni yapacak. Yıldırım, “Akademi Ümraniye” projesi adını verdiği tesis için “Kodlama, robotik, matematik ve yabancı dil eğitimi verilecek” dedi. Ayrıca, Ümraniye’de meslek eğitimi de İsmet Yıldırım’ın üzerine çalıştığı bir konu. Hayata geçirilecek “Teknopark” projesiyle de Ümraniye, orta ölçekli yüksek teknoloji firmaları için çekim merkezi olacak. İlçede bulunan sanayi tesisleri de teknolojik ihtiyaçlarını buradan karşılayacak.

Ümraniye’nin Nişantaşı’sı

İsmet Yıldırım’ın tüm İstanbul’a nam salacak projesi ise Alemdağ Caddesi üzerine kurulacak kocaman bir meydan. Yıldırım, detayları şöyle anlatıyor: “Alemdağ Caddesi, şimdiki gibi trafiğe kapalı olarak kalacak. Ancak burayı Ümraniye ve İstanbul için bir prestij caddesi haline dönüştüreceğiz. Aynı zamanda Alemdağ caddemizden Yeni Cami yönüne doğru 49 bin metrekare alana sahip bir meydan oluşturacağız. Bu meydan Bağdat Caddesi ve Nişantaşı gibi merkez olacak. Bu meydan 40 bin metrekare alana sahip olan Taksim Meydanı’nda büyük olacak.”

İsmet Yıldırım kimdir?

1960 yılında Ümraniye'de doğan İsmet YILDIRIM, Bayburt kütüğüne kayıtlı olup aslen Rizeli’dir. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 1982 yılında mezun olduktan sonra aile şirketinde müteahhitlik ve danışmanlık hizmetleri vermiştir. İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyeliği ve İnşaat Müteahhitleri Komitesi Başkanlığı'nın yanı sıra birçok vakıf ve dernekte yöneticilik yapmıştır. 1999 yılından bu yana KİPTAŞ Genel Müdürlüğü görevini sürdürmektedir. Yabancı dili İngilizce olup evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.