Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Vatan uğruna bacağını feda etti

Vatan uğruna bacağını feda etti

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında yaralanan ve hastanede tedavisi süren 29 yaşındaki nakliyeci Ersin Karabucak,yaşadıklarını AA muhabirine anlattı.

FETÖ’nün darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz akşamı iş için dışarıda olduğunu ve helikopterlerin yakından uçmaya başladığını belirten Karabucak, durumu polislerden öğrendiklerini söyledi.

Devlet büyüklerinin çağrıları üzerine dışarı çıktıklarını dile getiren Karabucak, “Biz de o arada yükümüzü boşaltmıştık. İki arabaydık ve peş peşe sokağa çıktık. Askerler ve tanklar vardı. Patlamalar oluyordu, sanırım helikopter vuruyordu. Bir, iki kamyonu vurdu. Askerler bize ‘korna çalmayın, bir an önce kaçın buradan.’ diye söylüyordu. Biz dinlemedik. Ankamall köprüsünün oradan dönüp devam edecektik. O sırada bizi de taradılar.” diye konuştu.

Olay sırasında aracının içinde tek başına olduğunu belirten Karabucak, ayağına kurşun isabet ettikten sonra aracından indiğini ve kan akışını durdurmak için kemerle bağladığını anlattı. Bir vatandaştan kendisini hastaneye götürmesini rica ettiğini dile getiren Karabucak, bir ayağının dizden itibaren kesildiğini, diğerinde de yanıklar bulunduğunu aktardı.

Karabucak, vatan uğruna bacağını kaybettiği için üzüntü duymadığını ifade etti.

Etiketler