Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

“Ya ölecekler ya teslim olacaklar”

“Ya ölecekler ya teslim olacaklar”

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Türkiye’nin Temmuz ayından bu yana PKK terör örgütüne verdiği mücadele ve izlenecek yol haritasına değinirken, teröristler çağrı yaptı. Turan, terörün küresel bir sorun haline dönüştüğünü, hain saldırılar nedeniyle birçok bedel ödeyen Türkiye’nin asla mücadeleden asla taviz vermeyeceğini belirterek, “Medine’den Avrupa’ya, Ortadoğu’dan ülkemize kadar çok değişik yerlerde benzer patlamaların, eylemlerin olduğunu bizler de görüyoruz, çok büyük bedel ödüyoruz. Ancak bedeli ne olursa olsun bu kararlığımızdan asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

“Bedel ödüyorlar”

Milletin teröre karşı topyekûn birleşmesinin önemine dikkat çeken Turan, PKK’nnı 7 bini aşkın kayıp verdiğinin altını çizerek, “Kim ne yaparsa yapsın askerimizin, polisimizin, siyasi irademizin, milletimizin tümünün duruşu nettir ve kararlığımız asla tartışılmazdır. Gördüğünüz gibi son dönemde örgüt çok büyük bedel ödüyor. 7 binden fazla teröristin 6 ay içinde ölmüş olması bir sonuçtur” dedi ve şöyle devam etti:

“Çember daraldı”

“Onun ötesinde çemberin PKKiçin daraldığını görüyoruz. Özellikle de terör örgütü PKK’nın üst düzey sorumlularından ‘Bahoz Erdal’ kod adlı Fehman Hüseyin’in, terörist başının öldürülmesi artık çemberin daha da daraldığını gösteriyor. Ümit ediyorum bu bedel onlar için daha da ağır olacak. Bu milletin kararlılığı, güvenlik güçlerimizin kararlılığı daha büyük bedel ödetmeye açık hale getirecek onları. İstiyoruz ki bu konuda ders alıp, bir an önce yanlıştan vazgeçsinler ve bizim güvenlik güçlerimize teslim olsunlar.”

“Kurtuluşları yok”

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden tamamından temizlenen PKK’nın dağılma sürecine girdiğinin tespitini yapan Turan, teröristler için tek kurtuluş yolunun teslim olmaktan geçtiğini ifade ederek, “Teröristin de annesi ve babası var. İstiyoruz ki askerimizin karşısında bunlar teslim olsunlar, adalete teslim olsunlar ve bu ülkenin gündeminden terörle ilgili sıkıntılarımız kalksın istiyoruz. Ya ölecekler ya yok olacaklar. Akıllarını başlarına alsınlar, gelip teslim olsunlar ve bu çemberin daraldığını görsünler artık. Lider kadrosunda olan, en yüksek ikinci adam bile bu konuda bedel ödüyorsa, ölüyorsa artık hiç kimsenin kurtuluşu yoktur” diye konuştu.

Devlet elbirliği ile çalışıyor

Devletin tüm kuvvetlerinin kalleş örgüte karşı uyum içerisinde çalışarak başarı sağladığına dikkat çeken Turan, “Askerimiz, polisimiz, korucumuz, siyasi irade ve istihbaratımız o kadar hiyerarşik yapı içinde uyumlu çalışıyor ki bu uyum çok önemli sonuçlar ortaya koyuyor. Bu uyum çok önemli sonuçlar ortaya koyuyor. Bu uyum belki çok iyi olmasa bu sonuçlar da ortaya çıkmaz diye düşünüyoruz. Bu uyumun varlığı çok büyük bedeller ödetecek örgüte. Bu son adımlar bunu gösteriyor” ifadelerini kullandı. 

Etiketler