Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Yakalanan PYD/YPG’li teröristler sivil halka yaptıkları zulmü itiraf etti!

Yakalanan PYD/YPG’li teröristler sivil halka yaptıkları zulmü itiraf etti!

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütü PYD/YPG’den temizlediği Afrin’de sağ olarak yakalanan teröristler kan donduran ifadelerde bulundu. Harekatın son 10 gününde halk tarafından yakalanan 2’si kadın 8 terörist, halka yaptıkları zulmü detaylarıyla anlattı:

“Çoluk çocuk demeyin kurşuna dizin”

Yakalanan teröristlerden Delil Rojava, “Bize ‘Bizim yanımızda değil Türkiye’nin yanında yer alanları çoluk çocuk demeyin kurşuna dizin. Birkaç tanesinin ayaklarına bomba bağlayın ve herkesin göreceği yerde uzaktan kumandayla patlatın ki ibret olsun. Sonlarının böyle olacağını görüp yanımızda yer alsınlar’ talimatı verdiler.” dedi.

“Size acımam kafanıza sıkarım”

Bedir Afrin: “Asker sınırdan içeriye girince başımızdaki Welat Temir bize ‘Sizin yanınızda olmayanların ağlayıp yalvarmalarına aldırış etmeyin. Siz onlara acırsanız, ben de size acımam kafanıza sıkarım.” 

Hemze Sipan, Afrin’in girişinde 80 kişilik grubu toplayan Ehmed Baran kod adlı teröristin, “Arkanızda yaralı bırakmayın. Namluyu karnına dayayın tetiğe basın’ diye talimat verdiğini” itiraf etti.

“4’ü çocuk 11 sivili katletti”

YPG’li terörist Numan Zehlen, “Cinderesi’nden 20 arkadaş bizi Afrin’e gönderdiler. ‘Yollarına mayın döşeyin. Üzerlerine el yapımı patlayıcı atın. Halkın bölgeyi terk etmesine asla müsaade etmeyin’ dediler. Ben ateş etmedim ama 2’si kadın 4’ü çocuk 11 sivili yanımdaki Argeş Cano kod adlı terörist kurşuna dizdi.” dedi.

Şiyar El Recep: “Dış mahallelerin birinde eşyalarını motosikletine yüklemiş gitmeye hazırlanan aileyi ikna edemedik. Üzerlerinde bulunan para ve 2 altını aldıktan sonra kafalarına ateş ettik. Bir başka evde ise erkekler yoktu. Yanımda bulunan kişiler kadınlar kaçmasın diye ayaklarının altını bıçakla kestiler.”

Yaşlı kadının torununa tecavüz!

Terörist Hogir Çiya ise, “3 yıl önce çatısında bulunduğumuz evin içine girdi. Yaşlı bir kadın ile torunum dediği 14-16 yaşlarında bir kız vardı. Yaşlı kadın, ‘Türk askeri gelecek. Sizden kurtulacağız’ deyince yanımdaki, yaşlı kadının torununu çatıya çıkardı. Yukarı çıkıp baktığımda, kızı üstü çıplak, boğazına kemer bağlanmış cansız yatarken gördüm. Niye yaptın diye kızdığımda da beni öldürmekle tehdit etti.” itirafında bulundu.