Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Yaşar Yakış Merkez Disiplin Kuruluna sevk edildi

Yaşar Yakış Merkez Disiplin Kuruluna sevk edildi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik parti kurucularından eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış ve Ankara Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan partiden kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini açıkladı.
Adalet ve Kalkınma Partisi Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Çelik, Adana Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Ankara Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan, Kahramanmaraş Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük ve partinin kurucu üyesi Yaşar Yakış’ın partiden kesin ihracı için Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini açıkladı.

AK Parti’nin Afyonkarahisar’daki kampına değinen Çelik, “Afyonkarahisar’daki kampında terörle mücadele ve reformlar konuşulacak. Doğu ve Güneydoğu’da İki meşru gücün çatışması yoktur. Terör örgütünün demokrasiyi tehdidi vardır. Ortada barbarlık vardır, çağrıyı hendekleri kazanlara yapmak gerekir” dedi.

“AK Parti’nin değerleri devreye girer”

AK Parti’de siyaset yaparken uyarılara rağmen AK Partili gibi siyaset yapmak becerilemiyorsa, düzelmeler söz konusu olmuyorsa, bu dönemde AK Parti’nin kurucu ilkeleri devreye girer. Hepimiz bu değerler karşısında eşitiz.
Hepimiz bu değerler çerçevesinde siyaset yapıyoruz. Yapılan değerlendirme sonucunda bu arkadaşlarımızla kurucu değerlerimiz çerçevesinde yollarımızı ayırmaya karar verilmiştir. İlgili maddeler tüzüğümüzde yazılıdır. Bu maddelerin esnetilmesine, sulandırılmasına müsaade etmemiz söz konusu değildir.
AK Parti’den ihracı istenen diğer isimler ise şöyle:Adana Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk Kahramanmaraş Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük.

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!