Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘Yeni Türkiye’nin inşası istikametinde adımlarımızı atacağız’

'Yeni Türkiye'nin inşası istikametinde adımlarımızı atacağız'

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş,  AK Parti Ordu teşkilatıyla bir araya geldiği toplantıda, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni “milli takım” olarak değerlendirerek, “Şimdi farklı partilerden milletvekilleri olarak parlamentoya girdik. Orada da 317 milletvekilimizle AK Parti, parlamentonun hiç şüphesiz domine eden, parlamentoyu sürükleyen gücü olacak ama burada el birliğiyle milletimizin bu 1 Kasım seçimlerinde vermiş olduğu sonuçları gözden geçirerek yeni Türkiye’nin inşası istikametinde adımlarımızı atacağız” dedi.

Seçimin, üzerilerine yüklediği önemli sorumluklar olduğunu ifade eden Kurtulmuş, şöyle konuştu:

“Milletimizin bu seçimde öncelediği şey huzur, güven ve istikrardı. Dolayısıyla huzuru, güveni ve istikrarı temin ve teçhiz edecek, artıracak her türlü adımı atacağız ve inşallah milletimizin bize yüklemiş olduğu bu sorumluluğun gereğini yerine getireceğiz. Bununla ilgili hiçbir şekilde Türkiye’de kamu güvenliğinden, toplumsal güvenlikten taviz vermeden ülkemizin her yerini, her sokağını, her ilçesini herkesin gece, gündüz, sabahlara kadar rahat bir şekilde dolaşabileceği bir memleket haline getireceğiz.”

“Türkiye’de üretim devrimini gerçekleştireceğiz”

Kendilerine yüklenen önemli sorumluluklardan birinin de ekonomik ve siyasi reformların sürdürülmesi olduğunu belirten Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“AK Parti yeni iktidara geliyor değil, 13 yıldır iktidarda. Bu 13 yıl içerisinde hem ekonomide hem siyasette, siyasi ve hukuki reformlarda yaptığımız, atılmış çok güzel adımlar var. Atılamayan adımlar da var. Eksik kalanlar da var. Şimdi, önümüzdeki dönem 1 Kasım iradesiyle ortaya çıkan şey bu eksik kalan, yapılamayan işlerin yapılması, süratle atılamayan bu adımların atılabilmesidir. Türkiye’de ekonomide şimdiye kadar sağlanmış olan makro dengelerin üzerinde inşallah önümüzdeki dönem Türkiye’de üretim devrimini gerçekleştireceğimiz dönem olacaktır. Türkiye yerli ve milli üretimini artıracak, her tarafında çok daha verimli ve üretken bir ekonomiye sahip olacak, güçlü bir ekonomik programı tatbik edecektir.”

Etiketler