Son Dakika

YKS'ye öncesi önemli duyuru | Nüfus müdürlükleri hafta sonu açık!

Sınava girecek adaylardan kimliğini kaybeden veya yeniden çıkarmak isteyenlerin mağduriyetini gidermek amacıyla Ankara'da hafta sonu bazı ilçe nüfus müdürlüklerinin açık olacağı bildirildi.
YKS'ye öncesi önemli duyuru | Nüfus müdürlükleri hafta sonu açık!

Ankara Valiliği'nden, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (2019-YKS) girecek adaylardan kimlik kartını kaybeden veya yeniden çıkarmak isteyenlerin mağduriyetini gidermek amacıyla hafta sonu bazı nüfus müdürlüklerinin açık olacağı belirtildi.

Sınav giriş belgesi şart

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, hafta sonu YKS'nin yapılacağı hatırlatıldı. Sınava girecek adaylardan nüfus cüzdanını veya T.C. kimlik kartı kayıp olanlar ya da yeniden çıkarmak isteyenlere, yanlarında sınava giriş belgesi ile iki fotoğraf getirmeleri şartıyla geçici kimlik belgelerinin çıkarılması imkanının sağlanacağı ifade edildi.

İlçelere göre saat bilgisi

Geçici kimlik belgesi verilmesi için Altındağ, Beypazarı, Çankaya, Etimesgut, Keçiören, Mamak, Polatlı, Sincan, Şereflikoçhisar ve Yenimahalle ilçe nüfus müdürlükleri cumartesi günü 07.00-17.00 ve pazar günü 07.00-15.30 saatlerinde açık tutulacağı kaydedildi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.