Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitime kar tatili

Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitime kar tatili

Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitime ara verildi.

Ağrı’da olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezi ile Diyadin, Taşlıçay, Tutak, Hamur ve Doğubayazıt ilçelerinde okullar yarın tatil edildi.

Kastamonu’nun Daday, Doğanyurt, Bozkurt, Şenpazar, Çatalzeytin ve Doğanyurt  ilçelerinde yarın ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.  Azdavay ilçesinde ise köy ve taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitim öğretime iki gün süreyle ara verilmesi kararlaştırıldı.

Sivas

Yoğun kar yağışı nedeniyle Sivas merkez ve merkeze bağlı köylerde eğitime 2 gün ara verildi. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gaziler, engelli personel ile hamile personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

Giresun

Giresun’da, merkez ve bağlı köylerde ilkokul, ortaokul ve liselerde bir gün, Şebinkarahisar ilçesinde ise iki gün eğitime ara verildi.

Diyarbakır

Diyarbakır’da etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kent merkezindeki okullarda yarın eğitime ara verildi.

Ergani ve Çınar ilçe merkezleri ile köy okulları, Silvan’da ise ilçeye bağlı köy ve taşımalı sistemle eğitim veren okullarda yarın eğitime ara verildi.

Tunceli

Tunceli’de kent merkezi ve Çemişgezek ilçesinde tüm eğitim kurumları ile Hozat, Nazımiye, Ovacık, Pertek ve Mazgirt ilçelerinde taşımalı eğitime 5 Ocak’ta bir gün ara verildi. Kent merkezindeki kamu kurumlarında görev yapan engelli ve hamileler de idari izinli sayılacak.

 

Gaziantep

Gaziantep’te etkili olan kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okullarda yarın eğitime ara verildi.

Olumsuz hava şartları nedeniyle kamu görevlisi malul ve engellilerin, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince izinli olacağı kaydedildi.

Bingöl

Bingöl’de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildi.

Trabzon 

Trabzon’un Araklı, Çaykara, Dernekpazarı, Hayrat, Köprübaşı, Of ve Sürmene ilçelerindeki tüm okulların 5 Ocak Salı günü tatil edildiği belirtildi.

Batman

Batman’da yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verilecek. Kamuda çalışan engelli ve hamilelerin de yarın idari izinli sayılacağını duyurdu.

Nevşehir

Nevşehir’de yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verilecek. Kamuda çalışan engelli ve hamileler de yarın idari izinli sayılacak.

Zonguldak

Zonguldak’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez, Kozlu ve Kilimli ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.

Hakkari

Hakkari’de merkez ve bağlı köylerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği belirtildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personel de idare izinli sayılacak.

Hatay

Hatay’ın Arsuz ilçesinde Kurtbağ ve Kozaklı mahalleleri ile Samandağ ilçesine bağlı Eriklikuyu, Batıayaz, Büyükoba, Yeniköy, Seldiren, Ceylandere, Çubukçu mahallelerinde de ilk ve orta dereli okullarda eğitime yarın ara verildiği açıklandı.

Elazığ

Elazığ’da olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde okullar yarın tatil edildi.

Kırşehir

Kırşehir merkez, Kaman ve Akpınar ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın eğitime ara verildiği bildirildi. 

Gümüşhane

Gümüşhane’de kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş’ta kent merkezi ile Dulkadiroğlu, Onikişubat, Türkoğlu, Nurhak, Afşin, Göksun, Elbistan, Ekinözü, Pazarcık ve Andırın ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Kilis

Kilis’te yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime 5 Ocak’ta ara verildiği belirtildi. Kamu görevlisi hamile, engelli ve kronik rahatsızlığı bulunanlar da aynı gün idari izinli sayılacak.

Malatya

Malatya il genelinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verilirken, engelli ve hamile kamu personelinin idari izinli sayılması kararlaştırıldı.

Şanlıurfa 

Şanlıurfa’da etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle merkez ilçeler Haliliye, Eyyübiye, Karaköprü ve Siverek ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi. Harran Üniversitesi’nde de yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildiği bildirildi.

Adıyaman

Adıyaman’da da kar yağışı nedeniyle kent genelinde eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

Şırnak

Şırnak’ta etkili kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il merkezi ile merkeze bağlı köy ve beldelerdeki okullar bir gün tatil edildi.

Yozgat

Yozgat’ta yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi, merkeze bağlı köy ve beldelerdeki okullar ile Boğazlıyan, Sorgun, Saraykent, Çayıralan, Çandır, Sarıkaya ve Yenifakılı ilçelerindeki okullarda eğitime yarın ara verildiği kaydedildi.

Etiketler