Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

YPG/PKK’nın hedefi bu defa Atina Büyükelçiliği oldu

Yunanistan’da ana muhalefet partisi SYRIZA, YPG/PKK’ya destek çıktı. Türkiye Büyükelçiliği önünde terör unsurlarıyla birlikte protesto gösterisi düzenlendi.

Batuhan Gülşah
YPG/PKK’nın hedefi bu defa Atina Büyükelçiliği oldu

Yunan basını ve kamuoyu, kararlılıkla yürütülen Barış Pınarı Harekatı karşısında en karşıt duranlardan biri olarak dikkat çekiyor. Ana muhalefet partisi SYRIZA’nın gençlik kolu, YPG/PKK terör örgütü üyeleri ve DHKP-C unsurları tarafından bugün TSİ 18.00’de Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği yanında protesto gösterisi düzenlendi.

Göstericiler, “Türkiye, Suriye’den defol”, “Faşist Erdoğan” gibi sloganlar attılar. Suriye’de soykırım yapıldığı öne sürülerek uluslararası toplumun buna bir son vermesi gerektiği, “Erdoğan rejimi”nin bu bölgeden çekilme yanlısı olmadığı vurgulandı.

YARIN BİR GÖSTERİ DAHA VAR

Yunan polisi, gösteriler nedeniyle sert önlemler aldı. Büyükelçilik binasına giden tüm yollar trafiğe kapatılarak yaya geçişleri polis kontrolünde gerçekleştirildi. Yaklaşık 1 saat süren protestolar sonrası Büyükelçilik’e girme girişimi olmadı, göstericiler olaysız bir şekilde dağıldı. Yarın saat 17.30’da bu kez Atina’daki YPG/PKK unsurları öncülüğünde Türkiye Büyükelçiliği önünde bir gösteri düzenlenecek. Söz konusu gösterinin saat 17.30’da başlayacağı duyuruldu.