Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Yurt genelinde hava durumu

Yurt genelinde hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara Bölgesi’nin doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi ve doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile bu sabah ilk saatlerde Ankara ve Çankırı çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor.

Genellikle karla karışık yağmur ve kar, Orta ve Doğu Akdeniz kıyıları, Doğu Karadeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların; Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da kuvvetli, yer yer çok kuvvetli, İç Anadolu ve Doğu Anadolu’nun yağış alan kesimleri ile Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olması öngörülüyor.

Yurdun iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus meydana geleceği tahmin ediliyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurt genelinde hissedilir derecede (6-12 derece) azalması ve mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor.

Rüzgar, genellikle kuzey yönlerden, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da güneydoğu yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: 

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ilk saatlerde hafif kar yağışlı -2 

İstanbul: Çok bulutlu, doğu kesimleri hafif yağmurlu 5 

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu 6 

Bursa: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı 1 

Adana: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor) 18 

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu 13 

Samsun: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar kıyı kesimleri yağmur, iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 5 

Trabzon: Çok bulutlu, kıyı kesimleri kuvvetli yağmur, iç kesimleri yoğun kar yağışlı 6

Erzurum: Çok bulutlu ve yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı kar yağışlı 1 

Diyarbakır: Çok bulutlu, yağmurlu, kuzey ve yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı (Yağışların kuvvetli yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor) 7

Kaynak: İHA