Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Zap ve Haftanin’de 3 terörist öldürüldü

Irak’ın Zap ve Haftanin bölgelerinde yerleri tespit edilen PKK’lı 3 teröristin hava harekatıyla öldürüldüğü bildirildi.

Zap ve Haftanin’de 3 terörist öldürüldü

Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyi Zap ve Haftanin bölgelerinde keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen 3 PKK’lı teröristin düzenlenen hava harekatlarıyla etkisiz hale getirildiğini belirtildi.

MSB’nin Twitter hesabından, Irak’ın kuzeyi Zap ve Haftanin bölgelerindeki harekata ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Irak kuzeyi Zap ve Haftanin bölgelerinde keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen 3 PKK’lı terörist düzenlenen hava harekatlarıyla etkisiz hale getirildi. En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar operasyonlarımız devam edecek.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, hava harekatına ilişkin görüntüler de paylaşıldı.

4 TERÖRİST ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Irak kuzeyi Avaşin bölgesinde keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen 2 PKK’lı teröristin düzenlenen hava harekâtıyla etkisiz hale getirilmişti.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Irak kuzeyi Avaşin bölgesinde keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen 2 PKK’lı terörist düzenlenen hava harekâtıyla etkisiz hale getirildi.En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar operasyonlarımız devam edecek.” denilmişti.

Öte yandan 29 Mayıs günü devam eden operasyonlar neticesinde Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde de 2 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıklanmıştı.

Açıklamada, Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde keşif ve gözetleme vasıtalarıyla tespit edilen 2 PKK’lı teröristin düzenlenen hava harekatıyla etkisiz hale getirildiği kaydedilmişti.

Kaynak : AA