Son Dakika

Zehra Zümrüt Selçuk erken emeklilik yaşı iddiasına noktayı koydu!

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk dün kamuoyu ile paylaştığı demeçle iş yerlerini daha güvenli bir hale getirmek için çalışmalar yapıldığını söyledi. Konuşmasında ise erken emeklilik konusunda oldukça net cevaplar vererek gündemdeki iddialara noktayı koydu.
Zehra Zümrüt Selçuk erken emeklilik yaşı iddiasına noktayı koydu! Anadolu Ajansı/Güven Yılmaz

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk dün yaptığı açıklamada oldukça önemli konulara değindi. Yapılan açıklamada iş yerlerinde güvenliğin daha iyi bir hale gelmesi için çalışmalar yapıldığı dile getirildi. Ayrıca güvenlik sertifikalı iş yerlerinin sayısını artırmak içinde yetkililerin yoğun bir çalışma yaptığı, vatandaşların bu konuda dikkatli olması istendi. 2020 yılına kadar 5 milyondan fazla insanın işbaşı yaptığı 400 binden fazla iş yerinde artık çalışma ortamı daha güvenli olacak.

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARA CEVAP VERDİ

Bir süredir gündemi meşgul eden erken emeklilik yaşı ile ilgili iddialara cevap veren Selçuk, gündemde erken emeklilik ile ilgili bir çalışmanın olmadığını açıkladı. Yani bu yıl boyunca erken emeklilik yaşı ile ilgili bir güncelleme olmayacak. Emeklilikte yaşa takılanlar ise maalesef mevzuat gereği emekli olacağı tarihi beklemek zorunda kalacak. Gününü dolduran ama yaşı konusunda sıkıntı yaşayan insanlar bu haberin altındaki tartışma bölümünden birbirlerini bilgilendirebilirler.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un açıklamalarına rağmen, emeklilikte yaşa takılan insanların online bir imza kampanyası başlattı. Online imza kampanyasına binlerce kişi katıldı ve halen çok fazla imza atılmaya devam ediyor. Emeklilikte yaşa takılan, emeklilik mağdurları ise internet ortamından birleşerek, seslerini daha yüksek makamlara duyurmak istiyorlar. Bakan Selçuk’un açıklamasına tekrarlamak gerekirse bu sene içerisinde erken emeklilik ile ilgili bir çalışma yapılmayacağı söylendi.

Yorumlar

ferhat hem af yasası hem EYT meselesi çalışmaları yapıldı seçime 2 hafta kala bomba patlayacak görün bakın

turgut ben de bu yasanın mağduruyum da bakanın seçim arefesinde yağtığı hiç hoş değil.kesip atmak muhaletin işine yarar ve bu konuyu kaşıyıp da kaşırlar.böyle patavatsız vekillerimiz olduğu için bazen muhalefete ne gerek var diyorum,nasılsa onların yerini bir güzel dolduruyorlar.hiç lafını etmesen ya da hiç çenenizi açmasanız...burada gerçekten mağdur olmuş yüzbinler var ve biz davamı adına susuyoruz,bari siz icraatınızdan vazgeçtik sadece o ağzınızı kapayın..

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.