Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Zillet İttifakı’nın Ankara için projesi yok

Vahap Söztutan
Zillet İttifakı’nın Ankara için projesi yok

AK Parti’nin Ankara Adayı Mehmet Özhaseki, Keçiören’de seçim irtibat bürosu açılışında açıklamalarda bulundu. CHP, Saadet Partisi, HDP ve İP’in oluşturduğu Zillet İttifakı’nın Ankara için bir projesinin olmadığını belirten Özhaseki, Cumhur İttifakı olarak ilçelerle birlikte Ankara’da 5 bin civarında projelerinin olduğunu söyledi. Bu projelerin hızlı hızlı yapılarak vatandaşların hizmetine sunacaklarını belirten Özhaseki, henüz CHP’nin Ankara Adayı Mansur Yavaş’tan bir proje görmediklerini dile getirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı açtığı tazminat davasıyla Ankaralılara döner dağıttığını hatırlatan Özhaseki, CHP’nin özel bir gazetesinden 10 bin TL tazminat kazandığını, bununla da Ankaralılara döner dağıtacağını söyledi.

KANDİL’İN PARTİSİ CHP’Yİ DESTEKLİYOR

Cumhur İttifakı Ankara Adayı Mehmet Özhaseki’nin açıklamalarının ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım konuştu. Ankara’yı Ankara’da en iyi bilen 3 kişiden birinin Mehmet Özhaseki olduğunu belirten Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı olduğu dönemde Özhaseki’nin, Ankara’nın 100 binlik planlarını yaptırdığını ifade etti. 

Terör örgütü PKK’nın siyasi kanadı HDP’nin 11 büyükşehirle ile birlikte Ankara’da seçime girmediğini, CHP’yi desteklediğini belirten Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sözlerini hatırlatarak, Kandil’in partisinden CHP listelerine 299 ismin girdiğini ifade etti. Yıldırım, CHP’nin büyükşehirleri kazanması durumunda, milletin karşısına PKK’lı belediye başkan yardımcılarının çıkacağını kaydetti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, HDP ve PKK iltisaklı 299 ismin, Zillet İttifakı’nın listelerinde bulunduğunu açıklamıştı.