Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Zonguldak nerede? Zonguldak hangi bölgemizde? Zonguldak’a neden yasak geldi?

Zonguldak nerede? Zonguldak hangi bölgemizde? Zonguldak’a neden yasak geldi?

Dünya genelinde etkili olan ve binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan corona virüsü ile ilgili mücadele kapsamında alınan kararlar vatandaşları yakından ilgilendiriyor. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan yeni tedbirleri açıkladı. Erdoğan, 30 büyükşehir ile Zolguldak’ın araç giriş çıkışına kapatılacağını açıkladı. Vatandaşlar da  Zonguldak ile detayları araştırıyor. Zonguldak nerede? Zonguldak hangi bölgemizde? Zonguldak’a neden yasak geldi? İşte detaylar..

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu gece itibarıyla 30 büyükşehir ile akciğer rahatsızlıklarının sık görüldüğü Zonguldak ilimizi, belirli istisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz.” dedi.

Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında alınan yeni tedbirlere ilişkin yaptığı açıklamada, salgınla mücadele çerçevesinde attıkları adımlara bu gece yarısı itibarıyla yenilerini ekleyeceklerini bildirdi.

Zonguldak’a neden yasak geldi?

Erdoğan, şöyle devam etti:

“Bu gece itibarıyla 30 büyükşehir ile akciğer rahatsızlıklarının sık görüldüğü Zonguldak ilimizi, belirli istisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz. Bu şehirlerimize gıda, ilaç ve temizlik malzemesi gibi zorunlu ihtiyaç malzemeleri nakli ile İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen sektörlerin lojistik araçları dışında giriş çıkış yapılamayacaktır. Ülke içinde yük ve izinli yolcu taşımacılığı yapanlar ile uluslararası yük taşımacılığı yapan araçların bu şehirlerden transit geçişleri ise devam edecek. İl Pandemi ve İl Hıfzısıhha Kurulları, kendi şehirlerinin ihtiyaçlarına göre bu tedbirleri daha da genişletebilecektir. 30 büyükşehrimiz ile Zonguldak’ta başlatacağımız araç giriş çıkışı yasağını, ilk etapta 15 gün süreyle uygulayacağız. Gerekirse süreyi daha da uzatacağız.”

Zonguldak nerede? Zonguldak hangi bölgemizde?

Zonguldak ili Türkiye’nin kuzeyindeki Karadeniz Bölgesinin batı kesimlerinde yer almaktadır. Kuzeydoğusunda Bartın, doğu-güneydoğusunda Karabük, güneyinde Bolu ve güneybatısında da Düzce illeriyle komşudur. Kuzey ve doğu sınırlarının tümü Karadeniz’e kıyıdır.

Ayrıca Zonguldak ili matematiksel konum olarak 41° 00′ ve 41° 35′ kuzey enlemleriyle, 31° 19′ ve 32° 17′ doğu boylamları arasında yer alır.

Zonguldak nerede? Zonguldak hangi bölgemizde? Zonguldak'a neden yasak geldi?